Ekologický projekt SHO: Informačné tabule majú opodstatnenie

Už vyše 11 rokov riešime ekologické problémy, vrátane likvidácie čiernych skládok, vďaka nášmu úspešnému projektu Nebuď sviňa.  

Zhruba pred rokom sme začali na miestach, ktoré sme vyčistili od odpadkov umiestňovať tabule, ktoré majú verejnosť upozorniť na to, že na daných miestach sa nemá vyhadzovať odpad. Keďže dané miesta a lokality monitorujeme aj po vyčistíme a v prípade potreby opätovne čistíme, zistili sme jednu pozitívnu skutočnosť.  

Osadené tabule majú opodstatnenie. Tam, kde sme tabule po likvidácii nelegálnej skládky osadili, je naďalej čisto alebo je tam neporovnateľne menej odpadkov ako pred osadením.

Pre porovnanie množstva odpadkov pred a po osadení tabúľ máme niekoľko fotiek z minulého roka, ktoré si môžete pozrieť TU a z minulého týždňa, počas ktorého člen nášho hnutia Pavol Skýpala so svojím synom Paľkom opäť vyčistili známe odpočívadlo pri Rimavskej Sobote, od výsledku činnosti intelektuálne znevýhodnených spoluobčanov, a zistili, že na mieste, kde sa predtým povaľoval neporiadok veľkého rozsahu, bola iba jedna škatuľa a odpadky, ktoré sa zmestili do jedného vreca.  

V osadzovaní tabúľ budeme aj naďalej pokračovať, pretože veci, ktoré majú význam sa oplatí robiť.

————————-

Prečítajte si tiež: Košickí dobrovoľníci: Vysadíme 300-tisíc stromov. Prvých 5-tisíc už túto jeseň

————————-

————————–—

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds