Na dresoch slovenských hokejistov chceme mať štátny znak a nie paškvil

V akých dresoch nastúpia slovenskí hokejisti na domácich MS, ktoré sa začínajú v piatok? Oni sami i celá verejnosť sa to dozvie len deň pred začiatkom šampionátu. Slovenský zväz ľadového hokeja vlani prezentoval nový vizuál reprezentačných dresov na hrudi s vlastným logom, základným motívom zmeny boli marketingové dôvody.

Nový dizajn dresov sa okrem iných nepáčil aj skupine slovenských poslancov a preto pripravili novelu zákona o štátnych symboloch, ktorá by vstúpila do platnosti 15. mája. Hokejové MS v Bratislave a Košiciach sa uskutočnia od 10. do 26. mája. Spomenutú novelu schválil slovenský parlament, no prezident Andrej Kiska ju vrátil NR SR na opätovné prerokovanie. Poslanci však môžu prelomiť veto hlavy štátu opätovným schválením na schôdzi, ktorá sa začne 9. mája.

„Čakáme na výsledok parlamentu, kde sa rozhodne, v akých dresoch definitívne nastúpime. Máme pripravené obe verzie, takže musíme si počkať,“ vyhlásil prezident hokejového zväzu Martin Kohút. Informujú médiá.

Normálnemu človeku už zostáva rozum stáť nad tým, kam sme sa to dopracovali v 26. roku od obnovenia slovenskej štátnosti. Už len čakám, kedy nejaký pochybný intelektuál príde s nápadom zmeniť štátnu vlajku a štátny znak, lebo biely dvojkríž niekoho uráža.

Mimochodom. Slovenskí hokejisti reprezentujú Slovenskú republiku a nie Slovenský zväz ľadového hokeja. A argument, že aj niektoré iné štáty majú na dresoch logo a nie štátny znak? No a? Konečne sa už prestaňme opičiť po iných a zbabelosť a prospechárstvo kompetentných nezakrývajme argumentom, že aj iní majú.

Pre väčšinu Slovákov je utrpením, nielen kvôli výkonom, sledovať, ak vôbec sledujú, prípravné zápasy našich hokejistov, keď na ľade naši hokejisti „pobehujú“ s paškvilom na hrudi.

Slováci. Toto je naša zem, náš štát, tak sa už konečne začnime podľa toho aj správať. Ako hrdý a sebavedomý národ.

Autor: Róbert Švec

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds