Noviny Právo Národa: Fico navštívil Orbána. A Švec nastavil zrkadlo politike súčasnej Budapešti

 

Správne, treba sa navzájom podporovať v boji proti diktátu Bruselu a získavať spojencov, aby sme ochránili naše národné a štátne záujmy.

ALE… POZOR! Orbán síce razantne ochraňuje záujmy Maďarov v EÚ, ale zároveň pamätajme na jeho šovinizmus a snahy o revíziu Trianonskej mierovej zmluvy. To, že o tom dnes nehovorí až tak nahlas, neznamená, že potichu, rafinovane, krok za krokom na tom nepracuje. Práve naopak, je to starý lišiak politický.

Médiá informujú: Tri futbalové akadémie na Slovensku dostali vlani viac než štyri milióny eur z fondu maďarskej vlády pre podporu kultúry a vzdelávania zahraničných Maďarov. Významné dotácie poslala Budapešť aj médiám, ktoré s maďarskou vládou sympatizujú.

A k tomu ešte môžeme pripočítať aj skupovanie nehnuteľností vo veľkom na slovenskom území nad ktorými už vejú maďarské vlajky.

A preto je potrebné komunikovať s Orbánom a aj spolupracovať na európskej úrovni, ale treba byť voči nemu ostražitý a nekompromisný, pokiaľ ide o ochranu slovenskej územnej integrity a štátnosti. A keď to bude nevyhnutné aj mu klepnúť po prstoch.

Tak ako Orbán razantne ochraňuje záujmy Maďarov, tak musí predseda slovenskej vlády razantne ochraňovať záujmy Slovákov.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Budúcnosť je BRICS? Róbert Švec má v tom jasno…

—————————

Fico počas návštevy Budapešti. Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds