Noviny Právo Národa: Prečo si SHO pripomína výročie porážky nacizmu a fašizmu 9. mája?

Porážka nacizmu a fašizmu, a taktiež skončenie druhej svetovej vojny v Európe patria medzi najdôležitejšie udalosti v dejinách ľudstva. 

Slovenské Hnutie Obrody (SHO) si pripomína a oslavuje tieto udalosti 9. mája. Prečo?

Pretože hlavné bremeno víťazstva nad nacizmom a fašizmom spočíval na pleciach slovanských národov východnej Európy. Tieto národy priniesli na oltár vlasti tie najväčšie a najpočetnejšie obete v boji s nacizmom a fašizmom a preto oprávnene, slovanské národy východnej Európy, považujú 9. máj za jeden zo svojich najväčších sviatkov. 

A keďže Slovenské Hnutie Obrody je hnutím aj so silným slovanským ukotvením, na znak našej úcty a vďaky sa hlásime k 9. máju, ako ku dňu víťazstva nad nacizmom a fašizmom.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: VÝZVA: Pomôžme ruským civilistom. SHO informuje: Správa druhá

————————-

Jaroslav Ščurka, člen predsedníctva nášho hnutia na Slavíne. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds