SHO: Ako to bolo, je a navždy bude s výsledkom referenda o vstupe Slovenska do EÚ?

Mládež slovenská, ktorá si v období, kedy prebiehalo referendum nebola ešte na svete alebo si bola v detskom veku, tieto riadky sú adresované najmä tebe…

Nielen v súvislosti so smutným 20. výročím členstva Slovenskej republiky v EÚ si všímam pokusy politicky angažovaných novinárov a rôznych analytikov manipulovať pravdu o výsledku referenda o vstupe SR do EÚ, ktoré sa uskutočnilo 16. a 17. mája 2003.

Takú situáciu som osobne zažil počas tohtoročnej prezidentskej kampane a v priamom prenose som musel novinárku slovne spacifikovať.

Niektorí spomínaní novinári a analytici vedome prekrúcajú pravdu, ak tvrdia, že s členstvom SR v EÚ súhlasilo vyše 90% Slovákov.

Aká je teda pravda o výsledku referenda?

Spomínaného referenda sa zúčastnilo iba 52,15 percent oprávnených slovenských voličov, z ktorých na otázku: „Súhlasíte s tým, aby sa Slovenská republika stala členským štátom Európskej únie?“ odpovedalo áno 92,46 percent. Zdroj TU. To znamená, že takmer polovica slovenských voličov sa referenda nezúčastnila a prevažná časť z nich tým dala najavo, že si nepraje členstvo nášho štátu slovenského v novodobom žalári národov. Neúčasťou chceli voliči, ktorí nesúhlasili s naším členstvom v únii dosiahnuť to, aby bolo referendum neplatné (na platnosť referenda je potrebné, aby sa ho zúčastnilo viac ako 50% oprávnených voličov) a nebyť masívnej mediálnej propagandy a ovplyvňovanie voličov zo strany vrcholných ústavných činiteľov ešte aj počas konania referenda, tak by sa dobrá vec nakoniec podarila, referendum by bolo neplatné a Slovenská republika by sa 1. mája 2004 nestala súčasťou dekadentnej EÚ.

A v tejto súvislosti je potrebné tiež povedať, že dodnes pretrvávajú pochybnosti o tom, či nebolo nakoniec sfalšované číslo účasti voličov, pretože počas prvého hlasovacieho dňa bola účasť voličov nízka.

Takže, nie je pravda, že vyše 90% Slovákov súhlasilo s členstvom Slovenska v únii, pravda je taká, že vyše 90% zo zúčastnených oprávnených voličov súhlasila s členstvom, a takmer polovica slovenských voličov sa referenda nezúčastnila.

A aj na tomto príklade je vidieť, aké je dôležité každé jedno slovo pri popisovaní objektívnej dejinnej pravdy.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Róbert Švec sa verejne pýta: Mení sa Fico na SOCIÁLNEHO NETVORA?

————————–

Hrušovský, Dzurinda a Schuster z pozície najvyšších ústavných činiteľov ovplyvňovali, najmä prostredníctvom médií, slovenských voličov aj počas dní, kedy sa konalo referendum. Zdroj: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds