Odkaz z Luníka IX: Ak vybývate svoj byt, žiadajte nový. Bezplatne, pravdaže

Neprispôsobiví občania zo známeho košického sídliska Luník IX bývajú v dezolátnych podmienkach, často bez okien, pričom niektoré bytové domy museli pre narušenú statiku definitívne opustiť. Mnohí z nich z bytov odišli a postavili si nelegálne domčeky neďaleko sídliska. Túto situáciu sa rozhodol riešiť starosta, ktorý plánuje jeden z domov s narušenou statikou zrekonštruovať.

Chce ešte postaviť aj štyri nové paneláky, čo bude stáť približne 2,5 milióna eur. Nové bývanie chce finančne pokryť z eurofondov. Neprispôsobivých z nelegálnych osád chce presťahovať do starších bytov, kým tých zo starých domov presťahuje do novopostavených, aby sa podľa neho všetci postupne začleňovali do života. Informujú médiá.

Konštatujem. Takto to dopadne, keď sa hráme na falošne tolerantných a humánnych. Skúste vy, požiadať svojho starostu alebo primátora o nový byt s odôvodnením, že svoj pôvodný ste si „vybývali“ a preto žiadate nový. Bezplatne, pravdaže.

Odmietam pozitívnu diskrimináciu, ktorá vedia k zvýhodňovaniu neprispôsobivých občanov na úkor bezproblémového väčšinového obyvateľstva a problém nerieši, iba ho prehlbuje. Neprispôsobiví si už nič nevážia, keďže takmer všetko dostávajú bezplatne a už si pomaly, ale isto začínajú zvykať aj na nové slovné spojenie: „Vybývali sme si byty.“

Každý má práva, ale aj povinnosti a medzi základnú povinnosť každého občana Slovenskej republiky patrí aj povinnosť, žiť a správať sa ako človek. A ak má niekto problém toto základné pravidlo akceptovať… môže sa odsťahovať do „tolerantnejšieho“ štátu, kde mu okrem pečených holubov budú z neba padať aj nové byty. Len tak…  lebo pozitívna diskriminácia.

Autor: Róbert Švec

Jeden zo žalostných pohľadov na košické sídlisko Luník IX.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds