Je Kotleba zradca, lebo už nechce vystúpiť z EÚ? Podľa jeho vlastnej logiky, áno!

So záujmom som si pozrel nedeľnú televíznu debatu predstaviteľov dvoch vraj národných strán. Nakoľko nie som fanúšikom Andreja Danka a ani Mariana Kotlebu, mohol som debatu sledovať nestranne a objektívne si vybrať pomyselného víťaza.

Iniciátorom debaty bol Andrej Danko, ktorému sa nepáčia rastúce preferencie opozičnej ĽSNS a označuje Kotlebu za klamára a populistu. Kotleba zas Dankovú SNS nazval zradcovskou a protislovenskou.

Debatu začal Danko fotografiou Mariána Kotlebu v plukovníckej uniforme, (nápadne podobajúcej sa gardistickej uniforme), čo podľa neho vytláča stranu do politickej izolácie a Kotlebovi nepodá ruku nikto, ani na východe, ani na západe. S tým sa dá súhlasiť. Kotleba s úsmevom oponoval, že to je minulosť a že SNS mala tak isto nominanta, ktorý sa fotil ako hajluje. Aj to je pravda.

Po takomto úvode som sa bál, že debata skĺzne na úroveň Denníka N a ja sa zasa nič konkrétne nedozviem. No potom debata nabrala odbornejší smer. Kotleba vyčítal Dankovi hlasovanie za rozširovanie NATO a vlažný postoj k tejto organizácii, s čím sa dá tiež súhlasiť. SNS sa prezentuje ako národná, vlastenecká strana a mala by organizáciu NATO hlasnejšie kritizovať. Čudoval som sa, že predseda ĽSNS nespomenul Dankove predvolebné sľuby o tom, že nikdy nepôjde do koalície s Bugárom, ale on asi vie čo robí.

Danko prešiel do protiútoku a spomenul prezidentské voľby. To ako dopadli, aj vďaka Kotlebovi pripomínať nemusím, takže to beriem. Ďalej spomenul pútače strany ĽSNS, ktoré vyslovene klamú o tom, ako sa podarilo kotlebovcom zastaviť Istanbulský dohovor. Čo je pravda, pretože či chceme alebo nie, zastavila ho koalícia. A Kotlebove reči o tom, ako sa oni o to pričinili niekde na fare v Žakovciach musia vyznieť smiešne aj jeho najvernejším voličom.

Danko ďalej konfrontoval Kotlebu aj s jeho predvolebným sľubom, že vráti milióny eur od štátu, za hlasy vo voľbách. Nestalo sa tak a kotlebovci ich veselo míňajú, ako ktorákoľvek štandardná politická strana, takže opäť zásah. Reči o tom, ako by Kotleba postavil 200 kilometrov diaľnic za 900 miliónov eur asi komentovať ani netreba.

Aj takýmito veľkoplošnými pútačmi vedenie ĽSNS nechalo oblepiť celé Slovensko. Zdroj fotky: Internet

Zlatý klinec bol, keď Kotleba priznal, že už nechce vystúpiť z EÚ, pretože je to teraz nemožné a že už ani podpisy na vypísanie referenda nezbierajú. Vystúpenie z EÚ bol ale hlavný bod jeho predvolebného programu. Opäť pomyselný bod pre Danka.  Tu si ale neodpustím poznámku, že keď Slovenské Hnutie Obrody už pred rokmi vyhlásilo, že vystúpenie z EÚ je teraz, najmä kvôli slovenským ekonomickým záujmom nemožné a že sa musíme usilovať o spoluprácu s európskymi národmi ako rovnocenní partneri, Marian Kotleba nás označil za zradcov. Takže teraz je zradca aj on?

Andrej Danko, s jeho niekedy smiešnym vyjadrovaním, dokázal klamstvá a populizmus Mariána Kotlebu v priamom prenose. No toto malé víťazstvo predsedu SNS nie je podstatné a vôbec nie je osožné občanom Slovenskej republiky. Výsledok debaty lídrov dvoch vraj pronárodných strán je hrozný. Obaja oklamali svojich voličov, obaja sa zaradili do plejády štandardných politikov, ktorí prichádzajú a odchádzajú, no nič podstatné pre národ neurobia.

Ak by mala byť toto budúcnosť Slovenska, tak Pán Boh nás ochraňuj.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

Písal sa 1. júl 2016. Predstavitelia ĽSNS oznámili začiatok zberu podpisov pod petície za vystúpenie z EÚ a NATO. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds