OSLAVUJEME 20. výročie vzniku Slovenského Hnutia Obrody: Projekt Nebuď sviňa

Dámy a páni. Tento rok oslavujeme 20 rokov od vzniku a úspešnej existencie nášho hnutia (24. máj 2004).

Toto významné výročie v dejinách nášho hnutia, národa a vlasti budeme oslavovať v priebehu celého roka 2024 rôznymi podujatiami a aktivitami. Tak ako aj v sobotu 25. mája v Poprade TU.

Dvadsať rokov je dosť dlhý čas v živote jednotlivca, ale v živote národa je to iba kvapka v mori. O to viac sme hrdí na to, čo sme za 20 rokov dokázali, napríklad aj na poli ekologickom a športovom. Áno, priatelia, hovoríme o našom úspešnom projekte Nebuď sviňa. 

Projekt Nebuď sviňa sme rozbehli v roku 2008. Prvé roky nášho projektu boli zamerané na ochranu životného prostredia a to najmä formou likvidácie čiernych skládok. Tieto aktivity sme realizovali aj v spolupráci so samosprávami, ako napríklad aj v Nitre za účasti vtedajšieho primátora mesta. Do našich ekologických aktivít sme postupne zapájali aj deti z nášho sociálneho projektu Staráme sa, na čo sme hrdí, pretože aj touto formou sme v deťoch vytvárali pozitívny vzťah k nášmu okoliu, prírode, ale aj k významným slovenským osobnostiam TU. Vďaka nášmu projektu sme za niekoľko rokov zlikvidovali niekoľko desiatok nelegálnych skládok.

Projekt Nebuď sviňa sme postupne začali orientovať na slovenskú sebestačnosť TU a športovo-turistické aktivity, pretože sme presvedčení o tom, aj tieto dve oblasti sú veľmi dôležité nielen pre životy jednotlivcov, ale aj pre celé naše národné spoločenstvo. 

V súčasnej dobe sa náš projekt riadi zásadou: Zoceľujeme nielen ducha, ale aj telo. Dôkazom toho sú aj športové aktivity ľudí SHO nielen na Slovensku, ale napríklad aj vo Švédsku TU.

Priatelia. Po 16 rokoch úspešného fungovania projektu Nebuď sviňa môžeme, ba musíme povedať, že Slovenské Hnutie Obrody píše úspešný spoločenský príbeh a svojimi aktivitami, dlhodobými a adresnými, je príkladom pre všetkých, ktorí majú záujem každý deň pracovať pre našu vlasť. M. R. Štefánik: Nech každý z nás je dnes lepší, ako bol včera a vlasť naša bude veľká a slávna. 

Áno, máme byť na čo hrdí a aj sme. Chválime sa? Áno, chválime sa, lebo máme čím.

Históriu nášho projektu si môžete pozrieť TU.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody. 

————————–

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa. FOTO: Preteky World Run 2024 aj za účasti ľudí SHO

————————–

FOTO: Písal sa rok 2020… René z projektu Staráme sa pri pamätníku Ľudovíta Štúra v Nitre. Zdroj: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds