Pavol Poprocký: Nestrácajme čas tárajmi a spoznávajme našu vlasť. Je nádherná

Kamaráti. V nasledujúcom príspevku vám prinášam pár nádherných záberov z Turnianskej doliny v Košickom kraji, kde som sa pred pár dňami spoločne s kamarátom z Hornej Nitry, potuloval.

Navštívili sme Turniansky hrad a Hrhovský vodopád v obci Hrhov.

Turniansky hrad a výstup naň je ako stvorený na typickú nedeľnú prechádzku. Na prvý pohľad sa vám zdá, že je to „nič moc“, ale výhľady, ktoré sa vám odtiaľ naskytajú na doliny všetkých strán, vás chytajú za srdce a idete si oči vyočiť, akú krásnu krajinu, my Slováci, už stáročia obývame.

Za zmienku rozhodne stoja aktivisti, ktorí hrad vo svojom voľnom čase opravujú a dávajú do poriadku. Skláňam sa pred nimi, lebo na úkor vlastného pohodlia a rodiny robia niečo, čo tu zostane, aj keď tu my nebudeme, pre budúce pokolenia. V mene všetkých, ktorým záleží na našich kultúrnych pamiatkach im ďakujem – OZ Castrum Thorna.

Po tom, ako sme sa pokochali Turnianskou a Hájskou dolinou, či pohľadom na Slovenský kras a vzdialené Slanské a Zemplínske vrchy, sme cestou naspäť, na môj rodný Gemer, zavítali ku Hrhovskému vodopádu v obci Hrhov, ktorý nás ihneď schladil.

Teplota pri ňom je naozaj osviežujúca a divadlo, ktoré padajúca voda vytvára je ohromujúce. Cítite pri ňom silu vody, silu živlu, ktorý život dáva, ale ho i berie. No, jednoducho, nádhera!

Priatelia, nielen slovenský juh, ale každá dolina našej nádhernej vlasti ponúka mnoho skvostov. Toto boli iba dva z jednej doliny.

Vykašlite sa na tárajov za obrazovkami a bežte si u-ŽIŤ váš život v našich slovenských dolinách. Máte ho iba jeden, tak nestrácajte čas a spoznávajte našu vlasť. Je totiž prenádherná.

Spoznávaním našej krajiny, našej histórie, tradícií a láskou k našej vlasti si totiž vybudujete „obranyschopnosť“ nielen voči tárajom z „telky“, ale aj voči každodennému stresu a potiažam…

Uvidíte, bude sa vám žiť ľahšie a časom aj lepšie.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Pavol Poprocký: Gemer je prekrásny. Nie preto, lebo je mojím domovom, ale preto…

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds