Pavol Poprocký: O mostoch, ktoré majú spájať a nesmú sa stať lávkami rozširovania nenávisti

V slovenskom Štúrove a maďarskom Ostrihome si 11. októbra aj takýmto osvetlením (fotka pod článkom) pripomenuli a oslávili 20 rokov od obnovenia Mostu Márie Valérie. Krásne, čo poviete. 🙂

Som rád, že pri jeho osvetlení boli použité farby našich štátov, a nie iné, teda okrem tej stredovej, ktorá značí hranicu. Nejde len o ich krásnu farebnosť, ale aj o symbol toho, že i na štátnej hranici dokážeme stavať mosty, ktoré nás spájajú.

Lenže pri tom nesmieme ostať. Tieto mosty je potrebné, až nutné chrániť a zveľaďovať S ČISTÝMI ÚMYSLAMI, aby sa už nestávali nástrojom a lávkou rozširovania nenávisti a zloby na opačnom brehu.

Myslím, že to je v záujme občanov tak Maďarska, ako aj Slovenska. A tie sú podstatné. Záujmy občanov, ktoré my politici musíme nielen vnímať, ale i našou každodennou prácou napĺňať.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Orbán by chcel získať slovenskú pôdu a aj vodu. Pavol Poprocký mu poslal tvrdý odkaz

————————

Zdroj fotky: Hernádi Ádám, primátor mesta Ostrihom

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds