SHO: Orbán by chcel získať slovenskú pôdu a aj vodu. Pavol Poprocký mu poslal tvrdý odkaz

Dvadsiate storočie bolo zlomové. Obzvlášť pre národy Strednej Európy, ktoré získali svoje vytúžené a od Boha vyprosené štáty s pevne určenými hranicami. Síce na viackrát, ale predsa.

Naši predkovia si po prežitých vojnách vo svojich zničených životoch priali snáď jediné. Aby národy nášho životného priestoru prostredníctvom svojich národných štátov spolupracovali a budovali spoločnú budúcnosť, v ktorej sa bude každý rešpektovať a spolupracovať.

Dnešné dni nám však ukazujú veľmi pokrivený obraz týchto predstáv v pomyselnom zrkadle súčasnosti. Na jednej strane sa štáty tohto nášho európskeho priestoru (mám na mysli hlavne štáty V4) pred svetom pretvarujú, akí sú súdržní, na strane druhej, jeden druhému bez výčitiek svedomia uštedrujú ďalšiu a ďalšiu „podpásovku“.

Posledné dni, týždne a mesiace si Orbán na jednej strane podáva ruku s nešťastníkom Hegerom ohľadom spoločného postupu pri riešení prípadného návalu migrantov z krajín tretieho sveta a pár dní, týždňov a mesiacov na to, by ten istý Orbán prostredníctvom svojej iredentistickej politiky rád skupoval ornú pôdu v okolitých štátoch, a to bez akéhokoľvek predošlého rozhovoru s predstaviteľmi dotknutých krajín.

Zdroj obrázku: SHO.sk

No, bŕŕŕ, (pán) Orbán! Slovensko (aj keď veľa vecí kvôli doterajším vládnym zlodejom stratilo) stále má svoje hranice, má v rámci nich svojich obyvateľov, ktorí si zvolili takých zástupcov, akých si zvolili, a nie je a ani nebude vašou kolóniou. Vy majte na starosti obyvateľov Maďarska, mimochodom, ktorí majú taktiež svoje dodnes nevyriešené problémy, na ktoré by ste sa mali zamerať. Dajte ruky preč od slovenskej pôdy, pod ktorou sa ukrýva zlato tretieho tisícročia – pitná voda!

Dámy a páni! Tento akt maďarskej vlády rozhodne nemožno vnímať pozitívne. A to z dvoch pohľadov:

etického a morálneho, na základe ktorých sa takto „podrazácky“ politický partner nespráva. Takéto správanie je maximálne urážlivé, neprípustné a ako slovenský štát a jeho obyvatelia si zaslúžime oficiálne vysvetlenie a pre dobro budúcej spolupráce aj ospravedlnenie.

A

pragmatického, ktoré tkvie v budúcnosti našej slovenskej spoločnosti. Teda v zabezpečení základných potrieb a práv všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, medzi ktoré patrí aj prístup k pitnej vode, ornej pôde či inému prírodnému bohatstvu, ktoré pre zabezpečenie aspoň základnej sebestačnosti Slovákov, musí ostať v slovenských rukách. A nie v dánskych, nemeckých, poľských, českých, maďarských…

Inak sa nielenže sami pozbavíme vlastných práv, ale už úplne sa staneme (smädnými) rukojemníkmi a iba svedkami biznisu s naším bohatstvom. A to nesmieme dopustiť! (Aj) Orbánovi je už nutné zabuchnúť palce v slovenských dverách, aby si konečne uvedomil hranice svojej pôsobnosti. A či to urobí súčasná diletantská vláda na čele s Hegero-Matovičom? Nie, neurobí, lebo okrem toho, že je pokakaná až za ušami z národa, ktorému macošsky vládne, je jej súčasťou aj Orbánov kôň JURAJ a krehké politické porcelánové bábiky, ktoré sa nezmôžu na nič iné, ako na diplomatické drísty. Len aby sa politicky nerozbili.

Preto je nie potrebné, ale už nutné v nasledujúcich parlamentných voľbách voliť a podporovať taký politický subjekt, ktorého arzenál politických kladív nie je len veľký, ale má aj Silu, Hrdosť a Odhodlanie ich použiť a rázne nimi zakročiť proti iredentizmu a porcelánovým politickým bábikám, ktoré náš národ a všetkých lojálnych obyvateľov Slovenskej republiky zrádzajú na každom kroku.

… voliť a podporovať Slovenské Hnutie Obrody!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Ekofarizeji radi hovoria o klimatickej zodpovednosti! Ale kvôli peniazom

————————

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds