Pavol Poprocký reaguje na kontroverzného poslanca Gyimesiho: Csemadok treba rozpustiť!

Trójsky kôň Orbánovej iredentistickej politiky na Slovensku, Juraj Gyimesi (po premenovaní Gyorgy) si rozkošne zaskuvíňal na svojej stránke na Facebooku. Pobúrilo ho, že vraj niektorí z poslancov NR SR označili kontroverzný Csemadok (v súvislosti s jeho navrhovaným financovaním zo strany štátu) za iredentistickú, šovinistickú, spolitizovanú a pre Slovensko nebezpečnú organizáciu.

Nuž, netuším, kto to vyriekol, ale mal a má pravdu. Táto organizácia sa tak totiž v mnohom roky prezentuje a jej poslanie už dávno nie je o zachovávaní kultúrnych hodnôt maďarskej menšiny na Slovensku, ale o živení a pestovaní separatistických myšlienok, skrytého šovinizmu a o uctievaní takých protislovenských živlov, akým bol aj Albert Aponi, ktorý sa neslávne preslávil maďarizačnými zákonmi a tiež nenávistnými výrokmi na adresu slovenského národa. Aj takému nepriateľovi nášho národa sa klania, resp. nosí vence súčasný predseda Csemadoku Gyula (Július) Bárdos (pozri fotografiu v koláži pod článkom).

Áno, hovoríme o tom istom Bárdosovi, ktorý viedol SMK (zabalenú v obale, ktorý nazvali „Spolupatričnosť“) v posledných parlamentných voľbách. Reč je o tom istom politikovi Gyulovi, ktorý verejne podporuje rôzne podujatia, ktoré zapáchajú, až na kilometre smrdia, iredentou a verejne prezentoval a prezentuje svoje mokré sny o autonómii, či iných bludoch, ako je maďarská župa na slovenskom juhu.

Takže aj námietka o spolitizovanosti spolku je faktická, keďže mnohí nielen radoví členovia sú aj v dnešných dňoch alebo boli aktívnymi regionálnymi politikmi (často s podobnou činnosťou, ako Bárdos), a som rád, že sa konečne niekto v NR SR ozval na obranu slovenských štátnych záujmov v tejto oblasti.

Gyimesiho pobúrili aj slová o financovaní tohto kontroverzného spolku. Nech. Každému príčetnému a do problematiky vidiacemu človeku je jasné, že 300-tisíc eur, ktoré by chcel Csemadok každý rok dostávať na činnosť, budú ďalším zdrojom na jeho podvratnú činnosť. Rovnako, ako forinty, ktoré živia hadov v tejto organizácii.

A riešenie Slovenského Hnutia Obrody? ROZPUSTENIE tohto iredentou zatuchnutého spolku a menšinovú kultúru napojiť na už existujúce zdroje, akým je Kultminor, v ktorom bude treba predtým vykonať audit, poriadne vyvetrať a ktorý bude dostatočne zastrešovať požiadavky menšinových kultúr na Slovensku.

Budeme podporovať to, čo našu spoločnosť a štát posilňuje. Nebudeme si predsa chovať hadov na prsiach nášho štátu, ktorí by sa radi priživovali aj na verejných zdrojoch štátu, proti ktorému broja.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky etnické a národnostné, s dôrazom na slovenský juh.

————————-

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: VIDEO. Katarína Boková účastníkom sviečkovej manifestácie v Martine: Žite ako slobodní ľudia!

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds