Pavol Poprocký: Sedem rokov v SHO bolo a je pre mňa školou zodpovedného vlastenectva

Písal sa 25. október 2014 a ja som začal písať svoj príbeh občianskeho a politického aktivizmu v Slovenskom Hnutí Obrody.

Pred samotným vstupom som zvažoval viacero združení a strán, kde by som mohol uplatniť svoje dovtedajšie skúsenosti a vedomosti.

Aj keď SHO bolo v tom čase iba občianskym združením a pre mnohých ľudí bolo neznámou, môj vnútorný hlas mi hovoril, aby som hnutiu dal šancu. Zrejme v mojom rozhodnutí zavážila nemennosť názorov a postojov v kľúčových otázkach, ktoré ostatné politické strany a združenia, do ktorých som uvažoval vstúpiť, menili ako sa to systému páčilo, a tak predali svoju tvár a svoje vlastenectvo pred verejnosťou iba predstierali. A čas mi dal za pravdu.

Kým sa oni dnes zvierajú v politických a morálnych kŕčoch, pretože zradili samých seba, Slovenské Hnutie Obrody Slovákov oslovuje čoraz viac, naberá na sile a stáva sa spoľahlivou vlasteneckou politickou alternatívou pre všetkých, ktorí zostali sklamaní a hľadajú nádej pre lepšie zajtrajšky.

Mojich sedem rokov v SHO sa nieslo v duchu aktivizmu. Práca v teréne, komunikácia s vami – občanmi, organizácia rôznych podujatí, riadenie projektov a ďalšie aktivity ma naučili postaviť sa veciam čelom, riešiť vzniknuté problémy komplexne, argumentovať a diskutovať vecne či mi to umožnilo spoznať kopu skvelých ľudí, vlastencov a vlasteniek, ktorí by za slovenskú myšlienku urobili a robia čokoľvek.

Neľutujem ani jeden deň môjho doterajšieho 7-ročného členstva a pôsobenia v SHO a som za to vďačný a aj hrdý. Bolo pre mňa školou zodpovedného vlastenectva, poskytlo mi priestor na realizovanie mojich myšlienok a stalo pevným základom mojej ďalšej politickej činnosti a občianskeho aktivizmu pre vec a za myšlienku slovenskú. 

Ďakujem, Slovenské Hnutie Obrody.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO + VIDEO: V meste pod Zoborom sme slávili, ale aj diskutovali s vami o veciach verejných

————————

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds