Pavol Skýpala: Právo na pokojný život je nadradené nad právo správať sa ako hlupák

Kvalifikačné zápasy Slovenska s Maďarskom na Majstrovstvá Európy vo futbale sú za nami. Aj v tom poslednom v Budapešti to naši hráči zvládli a poradili si s kolegami z Maďarska v pomere 2:1. A nezvládli len samotnú hru, ale i nepriateľsky naladenú atmosféru tých najväčších „Maďarov“ zo Slovenska.

Tí nielenže spolu s „bratmi“ z Maďarska vypískali slovenskú štátnu hymnu, ale v sektore pre hostí sa neraz uchyľovali aj k atakom voči slovenským fanúšikom a futbalistom. K dispozícii boli aj šály, ktoré hanobili Slovákov a Slovenskú republiku. Na šáloch bolo napísané Szar Szlovákia, čo v preklade znamená Hovno Slovensko.

Na udalosti počas kvalifikačného zápasu zareagoval aj Pavol Skýpala, člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody:

Hŕstka provokatérov takýmto spôsobom narúša bezproblémové spolužitie občanov Slovenskej republiky s rozdielnou národnosťou. Proti takýmto neprispôsobivým jedincom v budúcnosti tvrdo zakročíme, pretože právo slušných občanov na bezpečný a pokojný život, je nadradené nad právo jednotlivca správať  sa ako hlupák.

Zo skúseností viem, že na slovenskom juhu vedia spolu normálne žiť Slováci s Maďarmi. Zvolebnieva sa a tak sa rôzne skupiny budú snažiť opäť vytiahnuť národnostnú kartu a získať tak politické body.

Nesmieme tomu tlaku podľahnúť, pretože nás normálnych občanov je väčšina!

————————

Prečítajte si tiež: Vyžeňme z našich životov šovinistov. Štáty V4 potrebujú spoluprácu zodpovedných vlastencov

————————

K dispozícii boli aj takéto šály, ktoré hanobili Slovákov a Slovenskú republiku. Szar Szlovákia znamená v preklade Hovno Slovensko.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds