Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si

Staré príslovie dostáva v dobe krízy knižného trhu mierne ironický podtón. Internet vytlačil tradičné knižnice so zväzkami kníh na jedno z posledných miest a aj keď kníhkupectvá nezívajú prázdnotou, trh s knihami stagnuje. Knihy – symbol učenosti, múdrosti, svetla.

Dokážeme v nich nájsť mnoho informácií, vedomostí, ktoré samé o sebe možno neposúvajú človeka dopredu, dopredu nás posúva to, či mnohé tie informácie využijeme v živote. Kniha na rozdiel od TV neponúka pasívnym konzumentom programov akčné filmy s násilím, v ktorom ani nie je žiadne posolstvo, žiadna pridaná hodnota, neponúka zvrhlé reality šou, bezbrehú zábavu a iné.

Je naopak niečím, čo obohacuje ľudskú fantáziu, podnecuje človeka si v hlave mnohé veci predstavovať a rozširuje slovnú zásobu, pomáha v zlepšení pravopisu a vyjadrovania sa, môže byť zdrojom inšpirácie, ale aj zábavy.

Kniha má neskutočnú moc. Môže nás priviesť na správnu cestu, ale nás z nej aj odkloniť. Môže byť zdrojom veľmi užitočných informácií, ale aj nástrojom demagógov na vytváranie si napr. vlastnej histórie. Preto je potrebné vybrať si tú správnu knihu. Veríme, že nepriaznivý trend v podobe prázdnych knižníc dokážeme zvrátiť a ľudia si nájdu opäť cestu ku knihám.

K tomu sa snažíme prispieť aj my, aktivisti Slovenského Hnutia Obrody. Keďže marec je mesiacom knihy, rozhodli sme sa darovať deťom v rámci projektu Staráme sa, knihy. Marcový výjazd, pri ktorom došlo k odovzdávaniu kníh a samozrejme potravinovej pomoci, prebehol piatok 23. marca. Deti sa knihám potešili a sľúbili nám, že si ich prečítajú. Keďže zima nás už definitívne opustila a vystriedala ju jar, deťom sme doniesli prechodné oblečenie, ktoré ste nám darovali predovšetkým vy, naši sympatizanti, za čo vám veľmi pekne ďakujeme.

Naša vďaka tak ako každý mesiac patrí pobočke COOP Jednota v Nitre, reštaurácii Nitrawa pub a sympatizantom, ktorí prispievajú potravinovou pomocou.

Autor: Pavol Soóš

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds