Projekt Staráme sa. Výlet na Lietavský hrad

Deti si zaslúžia oddych a zábavu, aj napriek nepriazni osudu. V sobotu 3. septembra sme zorganizovali výlet pre deti zo žilinského regiónu do obce Lietavská Svinná – Babkov.

Pán Koša tu vlastní statok, na ktorom sa stará o kone. A práve kone tvorili hlavný program výletu. Vďaka nášmu projektu pomáhame aj sociálne slabej rodine v Rajci, v ktorej vyrastá aj Terezka.

Vždy keď sme navštívili ich rodinu a priniesli sme im potraviny, Terezka nám hovorila, že má rada kone a že by sa rada previezla na koni. A preto sme sa rozhodli zorganizovať výlet, ktorého súčasťou budú i kone.

Pán Koša nás prekvapil svojou ochotou a záujmom odviezť deti na koňoch na neďaleký Lietavský hrad, na ktorom sa konali hradné slávnosti. Na hrade si deti pozreli aj sokoliarov a výstavu stredovekých zbraní. Deti sa tešili z výletu a to je pre nás ten najlepší dôkaz toho, že sa oplatí robiť dobré skutky.

Ďakujeme pánovi Košovi, ktorý pomohol zabezpečiť program pre deti zo sociálne slabých rodín.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds