Protestujúci v Košiciach: Kiska ohrozuje štátne záujmy Slovenskej republiky

Dámy a páni! V sobotu 17. októbra 2015 sa v Košiciach uskutočnil tretí celonárodný protest proti diktátu Bruselu a povinným kvótam pre ilegálnych imigrantov. Účasť sa aj napriek nepriaznivému počasiu a dažďu vyšplhala na niekoľko sto účastníkov.

Účastníci skandovali heslá ako: Multi-kulti nechceme, My sme tu doma a Slovensko Slovákom. Protest pokračoval prejavmi rečníkov z rôznych združení, ale aj protestujúcich z davu.

Rečníci prejavili nesúhlas s deštruktívnou imigračnou politikou EÚ a Nemecka. V prejavoch odmietli politiku vrcholných predstaviteľov slovenského štátu a označili ju ako vlastizradnú a samovražednú. Vyjadrili tak nedôveru voči predvolebne uhladeným protiimigračným vyjadreniam predstaviteľov vládnej strany Smer-SD.

Vo svojom prejave Róbert Švec, predseda SHO okrem iného vyhlásil: „Vyzývame Andreja Kisku, aby odstúpil z postu prezidenta Slovenskej republiky, pretože svojou aktivitou a činnosťou ohrozuje národné a štátne záujmy SR.“ Protestujúci sa zhodli, že v protestoch budú pokračovať dovtedy, kým nebude zabezpečená rozhodná a bezpodmienečná ochrana štátnych hraníc a zachovanie prísneho azylového režimu.

Jednou z hlavných myšlienok protestu bol aj odpor Slovákov voči USA, ako krajine, ktorá je priamo zodpovedná svojou bezohľadnou a agresívnou zahraničnou politikou za aktuálnu imigračnú krízu.

Protest sa zaobišiel bez provokácií a útokov extrémistických liberálnych zoskupení. Bezproblémovú organizáciu protestu potvrdil pre TASR aj košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó: „Nezaznamenali sme žiadne narušenie verejného poriadku.“

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Tisíce Slovákov v uliciach Bratislavy: Slovensko je naša zem. A budeme ju chrániť!

————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds