SHO: Tisíce Slovákov v uliciach Bratislavy: Slovensko je naša zem. A budeme ju chrániť!

Dámy a páni! V sobotu 20. júna 2015 sa na Námestí SNP v Bratislave zišlo takmer 10-tisíc ľudí, aby vyjadrili svoj odmietavý postoj voči kvótam pre imigrantov, ktoré nám chce nanútiť Brusel. Občiansky protest podporili svojou účasťou viacerí známi občianski aktivisti, občianske združenia ako aj politické strany. S príhovormi vystúpili aj novinárka Eva Zelenayová a Jozef Šimko, primátor mesta Rimavská Sobota.

Približne o 15:00 hod. sa niekoľkotisícový dav pohol od Hlavnej železničnej stanice v Bratislave smerom na Námestie SNP. Počas pochodu sa snažila skupinka niekoľkých „aktivistov“ na čele s Róbertom Mihálym vyprovokovať  násilný stred s účastníkmi pochodu, ale prítomné bezpečnostné zložky zabránili Mihálymu a jeho kamarátom narušiť riadne ohlásenú demonštráciu.

Róbert Švec: „Robert Fico nás prostredníctvom Facebooku informoval, že nemá rád keď niekto vykopáva otvorené dvere. Konštatoval to v súvislosti so včerajším 10-tisícovým protestom v Bratislave. Ďalej nás informoval, že vláda SR je proti kvótam a že nie je až tak podstatné ako hlasovali jeho poslanci v Bruseli v tejto veci. Aj touto cestou Ficovi odkazujem, nech prestane s touto politickou schizofréniou a nerobí z normálne uvažujúcich Slovákov hlupákov. Pán Fico zamyslite sa nad tým, kto za Smer-SD kandiduje vo voľbách a urobte si v strane poriadok.“

Na Námestie SNP účastníci prišli okolo 16:00 hod. kde sa pripojili k ďalším stovkám účastníkov protestu.

Na začiatku akcie odznela štátna hymny SR. Počas demonštrácie s prejavom vystúpili viacerí rečníci, ktorí okrem iného požadovali aj to, aby sa slovenskí europoslanci, ktorí hlasovali v Bruseli za kvóty, okamžite vzdali svojich mandátov, lebo robia hanbu Slovenskej republike a všetkým statočným občanom našej vlasti.

„Štandardní“ novinári môžu prekrucovať udalosti zo soboty, ale účasť takmer 10-tisíc odhodlaných ľudí je tým najlepším dôkazom toho, že Slováci sú stále pripravení ochraňovať svoju domovinu.  

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

—————————–

Prečítajte si tiež: Protestujúci v Košiciach: Kiska ohrozuje štátne záujmy Slovenskej republiky

—————————–

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds