S deťmi SHO po stopách predkov

Poslaním projektu Staráme sa, je nielen materiálna pomoc, ale organizovaním aj voľnočasových aktivít, viesť deti k spoznávaniu prírodného a kultúrneho dedičstva našej vlasti. Preto sme sa rozhodli vziať deti na výlet a tentokrát naša cesta viedla k malebnému Dražovskému kostolíku, dominante týčiacej sa na výbežku Tríbečského pohoria.

Mĺkvy svedok dávnych čias je románskou stavbou z polovice 11. storočia. Miesto, na ktorom kostolík stojí, je významnou archeologickou lokalitou. Bolo tu objavené slovanské hradisko aj s pohrebiskom. Hoci kostolík prešiel viacerými prestavbami, zachoval si svoje stredoveké čaro.

Výlet pre deti sme zorganizovali v sobotu 10. marca. Pripravené a vytešené deti sme vyzdvihli v doobedňajších hodinách a nasadli do autobusu, ktorý nás vyviezol k Liečebnému ústavu pod Zoborom. Odtiaľ sme sa značkovanou trasou svižným tempom presunuli k Dražovskému kostolíku. Deťom sme podali stručné informácie z histórie, občerstvili sme sa a kochali nádherným výhľadom na šíre okolie. Oddýchnutí a nabití energiou sme sa pomaly vydali späť k Liečebnému ústavu pod Zoborom.

Chýbať nemohol ani malý ekologický projekt, ktorý s deťmi uskutočňujeme pravidelne pri všetkých výletoch. V priebehu piatich minút sme nazbierali dve igelitové tašky odpadkov a boli sme zhrození správaním sa niektorých „tiežturistov“.

Deti sme v podvečerných hodinách odovzdali ich rodičom, resp. starým rodičom s dobrým pocitom na duši, že sme im umožnili spoznať ďalší kus nádhernej slovenskej zeme.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds