SHO: Katarína Boková píše starostom obcí v Žilinskom kraji v súvislosti s dodávkou na opichávanie

Vakcinačná jednotka VakciZuzka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) vyrazila do najmenej zaočkovaných regiónov. V pondelok 6. septembra odparkovali koronafili svoju dodávku na námestí v Martine, aby jednodávkovou experimentálnou látkou od Johnson & Johnson opichali nevedomých záujemcov.

Keďže informačná kampaň ohľadom vakcinácie proti ochoreniu Covid-19 je slabá a jednostranná, priam propagandistická, a v tomto prípade špeciálne platí, že darovanému koňovi na zúbky dôkladne pozeraj, rozhodli sme sa, že urobíme osvetu. Viac vo videu TU

Dámy a páni. V tejto súvislosti sa Katarína Boková dnes obrátila na starostov obcí v Žilinskom kraji s informáciou, že po kraji sa voľne pohybuje dodávka, ktorej osadenstvo sa snaží opichať experimentálnou gebuzinou čo najviac obyvateľov kraja.

Výzvu Kataríny Bokovej uverejňujeme v plnom znení!

Vážené starostky, vážení starostovia obcí, vážení pracovníci obcí,

na základe zverejnených informácií na webe ŽSK ohľadom výjazdov mobilnej očkovacej jednotky VakciZuzka, ktorej úlohou je zvýšiť očkovanosť v kraji, si vás dovoľujem informovať nasledovne. Dňa 6. septembra sa dodávka, predpokladám, že so zdravotníckym personálom, keďže preukázať sa odmietli, dostavila aj na Divadelné námestie do Martina. Ako sme sa mohli presvedčiť, osadenstvo dodávky sa neunúva podrobne informovať záujemcov o očkovanie všetkým faktami, ba naopak, informovanie je chabé.

Taktiež záujemcovi o očkovanie odmietli podpísať prevzatie zodpovednosti za možné vedľajšie účinky vakcíny a k dispozícii majú pomerne jednoduché, nič nehovoriace tlačivá, ktorých podpísaním, dotknutý pacient preberá na seba plnú zodpovednosť za prípadne poškodenie svojho zdravia.

Preto, aby sa všetci naozaj slobodne mohli rozhodnúť, či sa nechajú zaočkovať, verejne sme prečítali a ponúkli oficiálne informácie ohľadom podávanej očkovacej látky COVID-19 Vaccine Janssen, ktoré je zverejnené na webovej stránke Európskej liekovej agentúry (EMA).

Odkaz v slovenčine nájdete TU.

Tu je aj pár bodov k predmetnej látke:

1. Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis.
2. Tak ako pri akejkoľvek očkovacej látke, očkovanie očkovacou látkou COVID-19 Vaccine Janssen nemusí úplne chrániť všetkých, ktorí ju dostanú. Nie je známe, ako dlho budete chránený.
3. Neuskutočnili sa žiadne interakčné štúdie. Súbežné podávanie očkovacej látky COVID-19 Vaccine Janssen s inými očkovacími látkami sa neskúmalo.
4. Tento liek obsahuje geneticky modifikované organizmy (GMO).
5. Podanie očkovacej látky COVID-19 Vaccine Janssen v gravidite sa má zvážiť len v prípade, že POTENCIÁLNY PRÍNOS preváži nad akýmikoľvek potenciálnymi rizikami pre matku a plod.
6. Nie je známe, ČI sa očkovacia látka COVID-19 Vaccine Janssen vylučuje do ľudského mlieka.
7. Tento liek bol registrovaný s tzv. podmienkou. To znamená, že sa očakávajú ďalšie údaje o tomto lieku. Európska agentúra pre lieky najmenej raz ročne posúdi nové informácie o tomto lieku.
8. Očkovacia látka COVID-19 Vaccine Janssen nebola hodnotená z hľadiska jej genotoxického alebo karcinogénneho potenciálu.

Týmto vás, ako volených zástupcov občanov, za ktorých nesiete zodpovednosť, žiadam, aby ste materiál zverejnili nielen v tlačenej forme k naštudovaniu na mieste, ale aj konkrétne prečítali informácie ohľadom registrovania látky; o kontraindikáciách; s dôrazom na to, že očkovať mimo sterilných podmienok zdravotníckeho zariadenia nie je v súlade s hygienickými a epidemiologickými podmienkami a očkovať by mal bezpodmienečne lekár, ktorý pozná zdravotný stav svojich pacientov.

Spolieham sa na to, že vám záleží na zdraví a dôvere vašich občanov, voličov, mnohokrát blízkych.

Nežiadam, aby ste bránili mobilnému výjazdu v očkovaní, žiadam, aby ste poskytli všetky relevantné informácie a suplovali tak úlohu predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej a úlohu médií. Ďakujem.

S úctou,

Katarína Boková, členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody, regionálna zástupkyňa SHO pre Žilinský kraj a iniciátorka rodičovských štrajkov Ruky preč od našich detí. 

————————–

Prečítajte si tiež: Kvapky pravdy. VIDEO: Je nedostatočná až žiadna liečba hlavným dôvodom úmrtí na koronavírus?

————————–

Dodávka na opichávanie zaparkovala aj na námestí v Martine. Zdroj fotiek: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds