Pavol Poprocký: Slovenský juh nepotrebuje nové tabule. Potrebuje podmienky pre dôstojný život!

Minimálna mzda aj v Rimavskej Sobote presahuje 1 727 eur. Obnovené legendárne pivo Gemer chutí skvele a robí dobré meno Slovákom doma i vo svete. Rimavskosobotský štátny cukrovar pred časom so svojimi výrobkami expandoval na čínsky a indický trh.

Mnohí mladí Soboťania už budúce Vianoce prežijú v štátnych bytoch na novom sídlisku. Severný obchvat mesta čakajú rozširovacie práce a projekt širokorozchodnej trate je využívaný aj na rozvoz tu vypestovaného ovocia a zeleniny na prekladisko do Bratislavy, Levíc, Zvolena, Lučenca, Tornale, Košíc či až do Čiernej nad Tisou.

Rimavská Sobota je ideálnym mestom pre život. Snúbi sa tu búrlivý mestský nočný život s vidieckym pokojom. Všetci sú tu dokonale šťastní, o čom svedčí aj fakt, že RS-ka má už vyše 62-tisíc obyvateľov a stala sa novým centrom pre život na Gemeri.

Mgr. Pavol Poprocký pôsobí v okrese Rimavská Sobota. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor slovenský jazyk a literatúra. Zdroj fotky: SHO.sk

A teraz vytriezvenie z týchto pekných predstáv…

Píše sa rok 2021. Rimavská Sobota sa stala mestom, z ktorého je človek, ak chce lepšie žiť, nútený odcestovať na západ štátu. Prinajlepšom. Mnohí sa už ani nevracajú. Liter benzínu takýmto tempom aj tu čoskoro dosiahne magických 1,50 eur za liter. V meste je každým rokom viac bezdomovcov. Tí ešte nestihli ujsť. Nemajú za čo.

Miestne kúpalisko síce láme rekordy v návštevnosti, no ak sa človek chcel cez leto aspoň trochu schladiť a neprehajdákať polovicu výplaty na rodinnom vstupnom a štyroch párkoch v rožku, tak mu zostalo iba ono – slávny Kurinec či Teplý vrch. Fontána v mestskom parku je vskutku krásna, no čo z toho, keď slúži už iba ako pozadie na najnovšiu „storku“ na IG či profilovku na FB a zvyšok mládežníkov žije svoj virtuálny svet? Ale, to je teraz „trendy“ a každý, kto si myslí niečo iné je „zaostalý“.

Sprivatizovanej nemocnici hrozí, že príde o oddelenia, ako je pôrodnícke či chirurgické. Veď načo by to tu aj bolo?! Nech nie sú Soboťania a obyvatelia širokého okolia takí pánski a na pôrod či preväz chodia do nemocníc vzdialených aj 100 kilometrov! (Najlepšie taxíkmi, ktoré suplujú zanedbanú verejnú dopravu!) Veď treba pošetriť, ale nie ľudské zdravie – (ha-ha), ale peniažky. Nech máme aj na také dôležité veci, ako je výmena dvoch menších dopravných tabúľ označujúcich začiatok a koniec mesta či obce za jednu, väčšiu. S tými istými nápismi, pravdaže! Nech plesajú naše bezstarostné srdcia!

Veď, máme sa tak dobre! Aj ten priemyselný park (alias novodobý pracovný tábor) nám idú stavať! Pre Nemcov, Kórejcov, možno aj Talianov. Kto vie, či sem vôbec niekto nakoniec príde, keďže niektorí zo súčasnej mládeže nevedia ceknúť nieto iba po nemecky, kórejsky, taliansky, ale ani po slovensky!

Dámy a páni! Nemohol som si odpustiť tento ironický vstup do tohto komentára. Ak som sa niekoho dotkol, je mi to ľúto, no musí sa s tým zmieriť. Rovnako, ako pravdepodobne aj Soboťania a ostatní Gemerčania s tým, že miestnu nemocnicu čaká likvidácia spomenutých oddelení a tým pádom, žiaľ, aj zhoršenie už beztak smutne vyzerajúcej zdravotnej starostlivosti v tomto meste. Už som postrehol a aj podpísal petíciu za zachovanie oddelení v našej nemocnici. Myslím a viem, že keď sa našli peniaze na nezmyselnosti, akými bolo aj celoplošné špáranie v nosoch a v súčasnosti je kampaň a samotné opichávanie ľudí experimentálnou gebuzinou, tak by sa s prehľadom našli peniaze aj na záchranu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v nemocniciach na celom Slovensku! Pre všetkých, bez rozdielu!

Lenže tu covidovým zločincom okolo Matoviča a Čaputovej nejde o to, aby sa zmazali regionálne rozdiely a ľudia tu ostali žiť a vytvárať hodnoty, ale o pravý opak! Zdevastovať Slovensko ešte viac a rozoštvať proti sebe ľudí aj takými „investíciami“, ktoré by z praktického hľadiska mohli počkať. Áno, mám na mysli predmetné dopravné tabule, pred ktorými som sa „cvakol“. Tie bežných Soboťanov a Gemerčanov trápili a škreli na duši najmenej a táraniny, že boli súčasťou rekonštrukcie priľahlej cestnej komunikácie na Košickej ceste, pokojne môžeme označiť ako pseudoargument.

Staré tabule predsa plnili svoj účel a ich výmena mohla, prinajmenšom, pokojne počkať. Ale to bandu štváčov, ktorá si do nášho regiónu chodí robiť iba lacnú politickú kampaň, vôbec nezaujíma a míňa požičané peniaze na veci, ktoré nám, občanom Slovenskej republiky, nijako nepomôžu.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky národnostné a etnické, s dôrazom na slovenský juh.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký reaguje na vyhlásenia mentálnych bezdomovcov, ktorí by chceli zrušiť Deň Ústavy SR

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds