SHO: Vlna zdražovania zasiahla Slovensko. Štefan Polačik vyzýva zločinca Matoviča, aby…

Zatiaľ čo okolité štáty znižujú DPH na potraviny, upravujú ceny energií a palív, minister financií, bohužiaľ Igor Matovič, o takomto opatrení pre Slovákov nechce ani počuť. Vraj by to výrazným spôsobom ovplyvnilo príjem štátneho rozpočtu. Čo na tom, že by to pomohlo Slovákom? 

Odporúčam Matovičovi prepočítať si, či nebude náhodou ešte výraznejším spôsobom negatívne ovplyvnený príjem do štátneho rozpočtu, ak Slováci začnú ešte viac cestovať do okolitých štátov na nákupy lacnejších potravín a pohonných látok. 

Čo je lepšie? Nechať vysoké dane v tejto ťažkej situácii a mať minimálny príjem z daní do štátnej kasy, alebo znížiť dane, pomôcť tak všetkým občanom a mať síce o niečo menší príjem do rozpočtu, ale financie by ostali v našej ekonomike?

Samozrejme sú aj ďalšie mechanizmy, ako vie vláda pomôcť národu! Okamžitá zvýšená podpora poľnohospodárov, pestovateľov, chovateľov, malých a stredných podnikateľov, tak aby sa naštartoval proces maximálnej možnej potravinovej sebestačnosti Slovenskej republiky! Lenže, keď štát spravujú nekompetentní babráci, ktorí slúžia cudzím záujmom, takéto opatrenia nie sú v móde.

A preto vyzývam ministra financií Igora Matoviča, aby okamžite znížil DPH na potraviny a aby si nechal konečne poradiť a začal z našich peňazí podporovať domácu ekonomiku! Tak, aby Slováci nemuseli utekať za lepším zárobkom do zahraničia, tak aby sa mladí nebáli založiť si rodinu a mať deti, tak aby naši seniori mohli dôstojne žiť! 

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

———————–

Prečítajte si tiež: My sme to hovorili! VIDEO. Róbert Švec: Slovensko vyvedieme zo zločineckého paktu…

———————–

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds