Smrtonosná pasca pod Estakádou

V sobotu 1. júna sme v spolupráci s mestom Žilina zlikvidovali čiernu skládku pod Estakádou v Žiline.

Čistenie skládky prebiehalo hladko a dobre. Vyzbierali sme veľké množstvo komunálneho, ale aj stavebného odpadu.

Pri likvidácii skládky sme narazili naozaj na všetko možné a presvedčili sme sa o ľudskej ľahostajnosti. Súčasťou odpadu bola séria chladničiek, starých počítačov, klávesníc, monitorov, televízorov, diskiet, VHS kaziet a medzi nimi napríklad aj film Smrtonosná pasca 3.

Vlastenectvo má mnohé formy a podoby, jednou z nich je láska a úcta k prírode. Vážiť si ju neznamená len hovoriť o jej čare, kráse a rozmanitosti. Podstatné je konať a ochraňovať ju.

Odpadu sme vyzbierali veľa, kontajner sme maximálne naplnili a počas likvidácie skládky sme museli použiť i vrecia, ktoré sme naplnili najmä umelohmotnými fľašami. Našu úlohu sme splnili, ale stav prostredia pod Estakádou nás presvedčil, že je potrebné zopakovať takúto ekoakciu a preto sme rozhodli, že začiatkom septembra zorganizujeme ešte raz takéto čistenie a to väčšom rozsahu.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds