Písal sa 17. júl 1992: Tí, ktorí hlasovali proti Deklarácii SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky

Dňa 17. júla 1992 poslanci Slovenskej národnej rady hlasovali o Deklarácii Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Zo 147 prítomných poslancov hlasovalo proti deklarácii týchto 24 poslancov Slovenskej národnej rady.

Mená týchto 24 poslancov sa navždy zapísali na listinu odporcov slovenskej štátnosti, ktorí sa v rozhodujúcich chvíľach postavili proti našej zvrchovanosti.

Jeden z hlavných odporcov obnovenia slovenskej štátnosti Mikuláš Dzurinda so svojím chlebodarcom Václavom Havlom.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa 17. júl 1992: Mať svoj štát znamená život. Sme pokračovateľmi slovenského príbehu

———————–

Poslanci za KDH:

Mikuláš Dzurinda, Pavol Hrušovský, Ladislav Pittner, František Mikloško, Július Brocka, Anton Neuwirth, Ján Čarnogurský, Ján Figeľ, Bohumil Chmelík, Ján Krivčík, Miroslav Tahy, Ladislav Kvasnička, Peter Lauko, Ján Masarik, Jozef Polačko, Miroslav Polák, Štefan Taraj

Poslanci za MKDH a Spolužitie, neskoršie strany SMK a Most-Híd:

Arpád Duka-Zólyomi, Edita Bauerová, Mikuláš Fehér, Štefan Harna, Zsolt Komlósy, Ladislav Dobos, Ladislav Köteles

Toto sú mená, ktoré sa budú jedného dňa učiť slovenské deti v školách.

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds