Písal sa 17. júl 1992: Tí, ktorí hlasovali proti Deklarácii SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky

Dňa 17. júla 1992 poslanci Slovenskej národnej rady hlasovali o Deklarácii Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Zo 147 prítomných poslancov hlasovalo proti deklarácii týchto 24 poslancov Slovenskej národnej rady.

Mená týchto 24 poslancov sa navždy zapísali na listinu odporcov slovenskej štátnosti, ktorí sa v rozhodujúcich chvíľach postavili proti našej zvrchovanosti.

Jeden z hlavných odporcov obnovenia slovenskej štátnosti Mikuláš Dzurinda so svojím chlebodarcom Václavom Havlom.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa 17. júl 1992: Mať svoj štát znamená život. Sme pokračovateľmi slovenského príbehu

———————–

Poslanci za KDH:

M. Dzurinda, P. Hrušovský, L. Pittner, F. Mikloško, J. Brocka, A. Neuwirth, J. Čarnogurský, J. Figeľ, B. Chmelík, J. Krivčík, M. Tahy, L. Kvasnička, P. Lauko, J. Masarik, J. Polačko, M. Polák, Š. Taraj

Poslanci za MKDH a Spolužitie, dnešná SMK a Most-Híd:

A. Duka-Zólyomi, E. Bauerová, M. Fehér, Š. Harna, Z. Komlósy, L. Dobos, L. Koteles

Toto sú mená, ktoré sa budú jedného dňa učiť slovenské deti v školách.

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds