Solidarita? Áno. Ale v prvom rade s našimi ľuďmi. Slováci Slovákom

Vianočný príspevok pre časť penzistov s nižším dôchodkom sa v decembri tohto roka zdvojnásobí. Maximálna výška vianočnej dávky dosiahne 200 eur.

Na vianočný príspevok budú mať v decembri tohto roka nárok penzisti s dôchodkom alebo úhrnom dôchodkov do 658,50 eura, teda do hranice 65 percent z priemernej mzdy na Slovensku za minulý rok.

Pri penzii v sume 300 eur bude táto dávka predstavovať 167,60 eura namiesto vlaňajších 83,80 eura. Pri 500-eurovej penzii sa suma vianočného príspevku zdvojnásobí na 70,12 eura. Ak dôchodok dosiahne 658,50 eura, vianočný príspevok bude vo výške 13 eur. Informujú médiá.

Naše hnutie dlhodobo presadzuje, aby sme boli v prvom rade solidárni s našimi ľuďmi. Nie je predsa možné, aby sme „zachraňovali celý svet“ a pritom Slovenky a Slováci, ktorí svoj produktívny život pracovali a vytvárali hodnoty, mali dôchodky na takej úrovni, že jeseň svojho života nežijú, ale ju iba prežívajú zo dňa na deň.

Zvýšenie životnej úrovne našich dôchodcov, ktorí v živote vytvárali pre našu spoločnosť hodnoty, považujeme za jednu zo základných úloh nášho hnutia. Vianočné príspevky dôchodcov určite potešia, ale budeme presadzovať, aby naši dôchodcovia, ktorí si to zaslúžia, mali vyššie dôchodky každý mesiac. Nebáť sa a nekradnúť! A bude aj na vyššie dôchodky.

Odmietame falošnú solidaritu a hovoríme o skutočnej solidarite. Buďme v prvom rade solidárni s našimi ľuďmi, aby sme sa s platmi a dôchodkami aspoň priblížili úrovni západných krajín.

A ak sa tak stane, môžeme „zachraňovať“ obyvateľov severnej Afriky, Ázie a pod. Slováci Slovákom!

V prvom rade pomáhajme našim ľuďom, na Slovensku, a ak nám zostane čas a peniaze, môžeme zvážiť pomoc aj iným! Tak, ako my pomáhame už 9. rok slovenským rodinám v našom sociálnom projekte Staráme sa.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds