Štefan Polačik: Mladí herci by sa mali inšpirovať životom a hodnotami Štefana Kvietika

V týchto dňoch sa Štefan Kvietik dožíva významného životného jubilea. Pri tejto príležitosti si ľudia zaspomínajú na jeho herecké výkony vo filmoch a divadelných hrách zapísaných zlatým písmom do slovenskej kinematografie.

Ale na pánovi Kvietikovi obdivujem nielen jeho profesionálnu kariéru, ale aj jeho osobný život. Ako sám povedal: Zaplať Pán Boh, nepatrím medzi celebrity. A toto je vlastnosť, ktorú mu môže závidieť veľa novodobých hercov.

Vždy, keď počujem meno Štefan Kvietik, spomeniem si na Tisícročnú včelu, Červené víno, či iné kultové filmy v ktorých účinkoval, bez toho, aby ma vyrušila spomienka na nejakú otravnú reklamu či spoločenský prešľap, ako to stále častejšie býva s nastupujúcou generáciou hercov. A to sa dá dosiahnuť iba príkladným, dôstojným životom.

Preto považujem aj osobný život Štefana Kvietika za veľký prínos pre spoločnosť a dúfam, že inšpiruje ešte veľa umelcov.

Ďakujem, pán Kvietik.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: Štefan Kvietik. Osobnosť, na ktorú sú Slováci právom hrdí

————————–

Pán Kvietik, ďakujeme Vám za Vaše majstrovstvo a prínos pre slovenskú kultúru. Pre nás ste už dnes legendou. Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds