Štefan Polačik: Smetiačiky pre narkomanov? Tu pomôže jediné. Manuálna práca

V Nitre na autobusovej stanici pribudol bezpečnostný verejný kontajner Fixpoint na injekčné striekačky. Drogovo závislí doňho majú vyhadzovať použité injekčné striekačky, aby sa zamedzilo možnému nakazeniu majoritnej spoločnosti. Túto iniciatívu uskutočnilo nitrianske združenie STORM.

Je naivné si myslieť, že narkomanovi, ktorý si práve „šľahol“ svoju dávku, záleží na zdraví ostatných natoľko, že použitú striekačku zahodí do nainštalovaného smetiačika. Tento nezmysel nepriamo podporilo aj mesto Nitra, ktoré priznalo dotáciu vo výške 4 200 eur spomínanému združeniu z mestského rozpočtu na rok 2019, čo pri súčasnom liberálom vedení mesta, nie je až tak prekvapujúce.

Pre voľnočasové aktivity našich seniorov vyčlenených 0 eur, pre spevokol vyčlenených 0 eur, ale pre organizáciu s pochybnými aktivitami ohľadom narkomanov z peňazí daňových poplatníkov vyčlenených 4 200 eur.

Opäť sa však rieši dôsledok a nie príčina. Ešte k tomu nezmyselne. Presne naopak by sme mali na to ísť. Keď vyriešime príčinu, dôsledky pominú sami.

Nekonečný problém s narkomanmi, ale aj s neprispôsobivými, večne opitými bezdomovcami je potrebné riešiť celoplošne. Systém by mal týchto ľudí sústrediť v jednom centre, kde by sa liečili zo závislostí, no túto liečbu a aj prípadné dlžoby, napríklad výživné, by si museli odpracovať. Takýmto spôsobom by tí vyliečení narkomani a alkoholici, získali pracovné návyky a šancu opäť sa plnohodnotne začleniť do spoločnosti. Bol by to dlhý a nie jednoduchý proces, musela by sa meniť aj legislatíva, ale určite by priniesol výsledky.

Státisíce eur, ktoré sa míňajú na rôzne nič neriešiace projekty a neziskové organizácie, by sa mali investovať do jedného úspešného projektu. Terajší štandardní politici na to ale nemajú vôľu. Kozmetické úpravy problémov, krátkodobé a stále meniace sa projekty, nikdy nič nevyriešia. Toto ale súčasní politici vedia a dokonca im tento stav aj vyhovuje. Môžu takto dookola rozkrádať peniaze daňových poplatníkov a ešte sa potom tváriť, že riešia problémy. Hoci je tento smetiačik pre narkomanov iba špička ľadovca, je to ukážkový prípad šafárenia s peniazmi nás všetkých.

V nasledujúcich voľbách tejto nekonečnej rabovačke môžeme urobiť koniec, pretože vlastenci s dlhoročnými aktivitami a reálnymi výsledkami toto nikdy nedovolia!

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

Je naivné si myslieť, že narkomanovi, ktorý si práve “šľahol” svoju dávku, záleží na zdraví ostatných natoľko, že použitú striekačku zahodí do nainštalovaného smetiačika.

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds