Vyčistíme Slovensko. Podlužany 2018

V sobotu 14. apríla zorganizovali aktivisti Slovenského Hnutia Obrody, v spolupráci s obcou Podlužany, čistenie okolia obce. Zamerali sa na likvidáciu čiernych skládok na cyklotrase Levice – Podlužany a taktiež na ceste Podlužany – Krškany.

Pre našich aktivistov to bola veľká výzva, keďže v týchto miestach sa roky vyhadzovalo pomerné veľké množstvo odpadu. Pracovali sme v dosť ťažko dostupnom teréne. K slovu sa dostali aj píly, keďže stromy a kríky stihli za tie roky odpad, najmä pneumatiky, prerásť.

Vyzbierali sme približne 40 vriec rôzneho, prevažne plastového odpadu, 50 pneumatík, starý nábytok, podlahové krytiny, časti áut ako nárazníky, palubné dosky, dvere, staré chladničky, detské kočiare, kvetináče, hrnce, taniere, plechovky od farieb a oleja, sklá rôznych veľkostí…

Odpad sme zvážali na prístupné miesto, odkiaľ bude v blízkej dobe naložený na nákladné auto a vyvezený na skládku.

Asi najviac prekvapil odpad v tesnej blízkosti obce – pokosená tráva v igelitových vreciach vyhodená v kríkoch, o rôznych zdochlinách vo vreciach ani nehovoriac.

S výsledkom našej práce sme spokojní. Odhodlali sme sa k niečomu, k čomu sa zatiaľ nikto v našej obci neodhodlal. Som veľmi rád, že sa stále nájdu ľudia, ktorým nie je naše životné prostredie ľahostajné.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds