Anton Ančic k zdražovaniu: Čo sme mohli a mali urobiť bol a je presný opak toho, čo robí vláda

Naši predkovia používali sedliacky rozum. Keď je dobre, treba odložiť na horšie časy. Keď je zle, snažili sa pomáhať si navzájom. Vždy sa však zakrývali len takou perinou, na akú mali.

Viete čo majú spoločné čierny piatok v Turecku a vďakyvzdanie v USA? Zdražovanie. A nie malé, bezvýznamné. V Turecku od 25% za jeden deň TU, v USA od 14% za potraviny, za energie a ropné produkty cez 100% TU.

Ako sa to dotkne nás? Tak si odpovedzte na otázku. Čo by ste robili, keby ste chceli nejaký štát ekonomicky zničiť, rozobrať a zabrániť rozvoju aj na dlhé obdobie po vás? Dali by ste do jeho čela schopných a rozumných ľudí, ktorým záleží na ostatných, na vývoji svojej domoviny?

Zničením strednej triedy sme zapadli do kruhu ekonomického otroctva. Nie, nie je tam prítomný, ani budúci čas. Nechali sme si pred očami červené súkno, ktoré nám ako opona na javisku zakrylo to najpodstatnejšie – čo sa deje v zákulisí. A že sa tam toho udialo viac než dosť, zistíme už čoskoro.

Tá malá ochutnávka ešte neukrojila toľko z nášho majetku. Áno, bude horšie. Pretože sa rozhodujeme, či dáme na stôl v reštaurácii krčah s vodou a neriešime tých takmer 900 kamiónov, ktoré nám denne na Slovensko vozia potraviny. Idú zlé časy, špajza je prázdna, rovnako ako hlavy tých, ktorí v súčasnosti vládnu v našom štáte. Naozaj sa chceme spoľahnúť iba na to, že hlúpi majú šťastie?

Česká republika dvíha úrokové sadzby, my si ten luxus s eurom nemôžeme dovoliť. Čo sme však mohli a mali urobiť bol presný opak toho, čo sa stalo – rozhadzovanie miliárd eur na luxus v podobe armádnych hračiek, nezmyselného celonárodného testovania a kšeftovania so spoločnými úsporami.

Je tu nádej. Treba však zmenu chcieť a urobiť ju. Hneď, ako skončí táto vláda, prestať počúvať sladké reči a sľuby tých, ktorí nás už toľko krát oklamali. Musíme obetovať svoje pohodlie a čas na to, aby sme zaujímali o veci verejné a dali šancu novým ľuďom. Čistým a hrdým Slovákom. Nie marketingovým produktom, čo vedia manipulovať kúpenými časmi na reklamu.

Autor článku Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské.

————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Koľko dostalo vedenie odborov za to, že pôjde po ruke vládnym zločincom?

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds