Erika Löbbová: Nech aj napriek rozdielom v názoroch, či postojoch dokážeme spolu žiť a vychádzať

Na prvú adventnú nedeľu som spolu s mojimi synmi pozerala jednu rozprávku. 

Zaujali ma v nej dve myšlienky. Prvou bol výrok jednej z hlavných postáv: „Tvoj život má zmysel, až keď pochopíš, čo je podstatou toho, že si darom pre svet, čo je ten tvoj konkrétny dar, aby si to dokázal?“ a druhou moment, kedy si moji chlapci uvedomili, že aj malé, slabé a naoko bezbranné dieťa má moc zmeniť svet. A ešte viac ma táto myšlienka zasiahla, keď môj syn povedal: „Mamina, ale to nielen dieťa. To každý človek môže predsa zmeniť svet k lepšiemu.“ Má obrovskú pravdu.

Každý z nás môže zmeniť svet k lepšiemu, len je potrebné, aby objavil podstatu svojho ja, podstatu toho, čo je jeho poslaním, aby bol darom pre svet, pre tých druhých. Možno tieto slová pre niekoho vyznievajú pateticky, ba až infantilne. Ale práve v dnešnej dobe, kedy vplyvom situácie dochádza k nepokojom, zvadám, ba až ostrému názorovému rozdeleniu rodín, by sme sa aj nad takýmto naoko infantilizmom mohli zamyslieť.

—————————-

Pozrite sa akým darom pre ľudí v núdzi sme my, vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu Staráme sa TU.

—————————-

Každý za niečo bojujeme, každý vníma tú „svoju“ pravdu na základe svojich vlastných skúseností, svojho vlastného poznania a prežívania. Bijeme sa za to svoje aj na základe pádov, omylov, prešľapov a rán. A toto všetko by z nás malo vyformovať ľudí v prvom rade vnútorne slobodných, pokojných a spokojných.

To však nie je možné, ak nevpustíme do nášho vnútra svetlo. Pre niekoho je týmto svetlom Boh, pre niekoho viera v dobro, pre niekoho ticho, samota… pre každého niečo iné. Nie je dôležité, čo alebo kto je to. Dôležité je, či vďaka tomu svetlu vieme v sebe nájsť ten dar, ktorý spôsobí, že hľadáme, čo nás spája a nie čo nás rozdeľuje.

Vďaka tomuto svetlu nezomiera v nás to malé dieťa, ktoré jediné je schopné vnímať svet a hľadieť naň bez predsudkov, bez ľsti, bez nevraživosti a cynického pragmatizmu spočívajúceho v očakávaní, že každý okolo mňa mi chce zle.

A toto je podstata Vianoc. Aby to svetlo v nás nezhaslo. Skúsme čas Vianoc tento rok vnímať inak. Nech skončia sváry a nepokoje. Nech aj napriek rozdielom v názoroch, či postojoch dokážeme spolu žiť, dokážeme spolu vychádzať. Iba tak presvedčím svet, že aj napriek všetkému čaro Vianoc v nás nezhaslo.

Autorka článku Erika Löbbová je členka Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO + VIDEO. Mikulášska kvapka krvi: V Rimavskej Sobote nás odmietli! V Košiciach nás privítali

————————

Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds