Ekoprojekt SHO. Pavol Skýpala: Pomocnú ruku sme podali aj voľne žijúcim zvieratám

Tak ako domáce zvieratá potrebujú opateru, aj voľne žijúce zvieratá musia dostať pomocnú ruku napríklad v podobe pokrmu.

Táto zima sa z počiatku zdala v našom v Banskobystrickom kraji ako miernejšia a bez snehu, no posledné dni sa to však zvrtlo. Silné až 20-stupňové mrazy a súvislá snehová pokrývka skomplikovali život nielen nám ľuďom, ale aj voľne žijúcim zvieratám.

My sme sa samozrejme na túto situáciu pripravili. Kvalitne horské seno sme si vlastnoručne usušili a uskladnili v lete. Je síce určené pre domáce zvieratá, ale vždy z neho vyčleníme časť ktorá slúži v zimnom období ako pokrm pre divé zvieratá. Tieto chladné dni roznášame toto seno, kamennú soľ a iný pokrm po miestach na to určených. Berieme so sebou vždy aj naše ratolesti a takto ich učíme láske k zvieratám a prírode ako takej.

Príroda – zvieratá si to zaslúžia, veď nám to niekoľkonásobne vracia v očiste a pokoji v duši.

Autor článku Pavol Skýpala je splnomocnenec SHO pre ekologický projekt Nebuď sviňa.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Naše deti vedieme k zodpovednosti. SHO: Pamätníky Štúra a Hlinku v Nitre, vyčistené

————————-

———————

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na naše ekologické aktivity, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Nebuď sviňa. Ďakujeme, Slováci.

———————

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds