Ekoprojekt SHO. Pavol Skýpala: Každý rok zabezpečujeme potravu pre divú zver. A budeme v tom pokračovať

Spolu s mojím otcom Štefanom, pravidelne, už niekoľko rokov, zabezpečujeme počas zimy potravu pre divú zver v Banskobystrickom kraji.

V lete sme si pokosili, usušili aj uskladnili kvalitné horské seno. V zimných mesiacoch ho roznášame v po kraji ako pokrm pre divé zvieratá. Takto to robíme každoročne. Okrem sena zabezpečujeme aj kamennú soľ, ktorá je taktiež dôležitá pre zdravie zvierat, ktoré voľne žijú v prírode.

To, že je tohtoročná zima skúpa na sneh, neznamená že netreba pomáhať. Zo sena určeného pre chov domáceho  dobytka, vždy vyčleníme časť pre voľne žijúcu zver. Niektorí ľudia nám tvrdia, že divá zver je premnožená a netreba ju prikrmovať! No ja tvrdím, že tento názor je veľmi mylný a nestotožňujem sa s ním.

A aj preto budeme naďalej pokračovať v našich aktivitách. Príroda, a nielen tá, nám to určite vráti.

Autor článku Pavol Skýpala je člen predsedníctva SHO a kandidát do NR SR.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Skýpala: Sme zodpovední ľudia. A tak sa aj k prírode správame

————————

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa: Čo s nepotrebnými doskami? Urobili sme z nich vtáčie búdky

————————-

———————

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na naše ekologické aktivity, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Nebuď sviňa. Ďakujeme, Slováci.

———————

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds