FOTO: Dámy a páni! Prihovára sa vám Pavol Poprocký, splnomocnenec SHO pre projekt Staráme sa

V živote sú chvíle, ktoré nevyvážite ničím a nekúpite si ich za žiadne peniaze sveta. Sú to chvíle, ako prvý bozk, narodenie dieťaťa, úspech v niečom, na čom ste dlhú dobu usilovne pracovali a pod.

V utorok som zažil niečo, čo som vôbec nečakal. Niečo podobné, niečo, čo ma tak trochu, ako človeka, nenechalo chladným. Ale poďme po poriadku.

Do nášho úspešného sociálneho projektu nám dobrí ľudia nakúpili alebo posunuli kopu knižiek či hračiek, z ktorých sme väčšinu posunuli ďalej našim 55 deťom, ktorým pomáhame. Tie toho od nás toho podostávali dosť, a tak som chvíľu pouvažoval a napadla mi jedna myšlienka: osloviť materskú školu, do ktorej som sám kedysi chodil, a ponúknuť jej takúto pozornosť. Nieže by sa deti v škôlke v Ruminciach (okres Rimavská Sobota) nemali s čím hrať, to nie, ale my dospelí veľmi dobre vieme, ako to je s hračkami a deťmi. Hračiek nikdy nie je dosť a predstava, že jedna hračka / knižka môže potešiť a zabaviť viac detí naraz, mi nedala pokoja a teda čosi do dvoch škatúľ nachystal a zaniesol to na „miesto činu“.

Po otvorení dverí do škôlky ma zaplavil pocit nostalgie, kopa krásnych spomienok na priestory, kde som prežil 3 roky môjho života – môjho detstva. Priestory, do ktorých mi dvere otvárala tá istá pani učiteľka Danka, ktorá ma svojimi láskavými rukami vedela pohladiť, keď mi bolo smutno, ale aj „seknúť“ po zadku, keď som si zaslúžil.

Zavalil ma pocit nielen nostalgie, ale i vďaky. Vďaky za to, akého človeka zo mňa urobila aj škôlka, ktorej sme v utorok takto pomohli, a keď mi (nám) pani učiteľka ďakovala, povedal som jej, aby neďakovala, pretože dobrí ľudia by si nemali zabúdať vracať požičané…

Jediný, kto tu má ďakovať som ja. A z celého srdca ďakujem všetkým, ktorí pomáhajú nášmu sociálnemu projektu robiť svet okolo nás krajším. Aj takýmito „maličkosťami“. A taktiež ďakujem aj pani učiteľke Danke. Za všetko, čo sa nedá splatiť žiadnymi hračkami, knižkami, ani peniazmi…

PS: Šípka na fotografii ukazuje na malého Paľka Poprockého na table, ktoré vzniklo pri príležitosti jeho odchodu zo škôlky na základnú školu. 🙂

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa: Januárová pomoc sa presunula na slovenský juh. Pomáhame aj vo Fiľakove

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds