FOTO. Jaroslav Ščurka: Vlajka bieleho dvojkríža zaviala na ďalšom z tatranských končiarov

Dámy a páni. Začiatkom októbra sme sa vybrali užiť si tatranské babie leto.

Ráno, s výhľadom na Tatry som predpokladal, že budeme mať po ceste všetky ročné obdobia. Za ranného brieždenia sme sa rýchlym krokom presunuli na Hrebienok a odtiaľ sme sa vybrali do Veľkej studenej doliny, ktorá svojím názvom nesklamala.

Na konci našej cesty bol náš cieľ Divá veža 2 373 m na ktorej som chcel opäť vztýčiť vlajku bieleho dvojkríža.

Po Zbojnícku chatu bola cesta v pohode, ale už vo vyšších polohách začínala byt cesta trosku zasnežená. Po malej prestávke na chate sme pokračovali k sedlu Prielom 2 288 m. Pod sedlom, vzhľadom na situáciu, veľa snehu a nevedeli sme ako to bude na druhej strane sedla, sme sa rozhodli zmeniť cieľ a išli sme na susediaci Svišťový štít 2 383 m, kde po náročnejšej časti výstupu v snehu zaviala naša vlajka bieleho dvojkríža. Hoci bol naokolo samý sneh, pocitovo bolo teplo, aj keď sem tam dul studený vietor.

Tatranské babie leto je nádherné a príroda bola úžasná a hrala všetkými farbami. Vynikajúce pocity z výhľadov na naše krásne Slovensko prevážili nad pocitmi z únavy nachodených kilometrov a nastúpaných výškových metrov.

Ďalší z tatranských vrcholov zdolaný: Sila. Hrdosť. Odhodlanie.

Autor článku Jaroslav Ščurka je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Akčná skupina SHO pripravila skvelý guláš. Ľud pospolitý sa až za ušami oblizoval

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds