FOTO + VIDEO. Deň slovenskej štátnosti 2024: To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo…

Dámy, páni, Slovenky a Slováci. Aj napriek studenému vetru a dažďovým kvapkám sa v nedeľu 10. marca stretli v Panteóne slovenských dejateľov v Čakajovciach pri Nitre vlastenci, aby sme spoločne oslávili 85. výročie vzniku Slovenského štátu – prvej Slovenskej republiky.

Oslavy sa zúčastnili aj vzácni hostia, okrem iných, aj uznávaný slovenský historik Martin Lacko a predseda občianskeho združenia Slovenskí katolíci Miroslav Vetrík.

Naše poďakovanie patrí každému jednému účastníkovi podujatia, a boli medzi nami aj vlastenci z Komárna, Kežmarku, Košíc… za to, že prišli a spoločne s nami dokázali celému Slovensku, že my stojíme ako múry hradné a stáť aj budeme!

Róbert Švec: „Oslavy Dňa slovenskej štátnosti 2024 sa zúčastnil aj Jozef Mikuš, ktorý sa narodil 14. marca 1939, t. j. v deň, kedy demokraticky zvolení poslanci Snemu Slovenskej krajiny odhlasovali vznik Slovenského štátu – prvej Slovenskej republiky. Bolo mi veľkou cťou sa stretnúť s týmto vzácnym človekom, ktorý stojí na tej správnej hodnotovej strane dejín. Kolegyňa Alžbeta Szénásiová, v mene Slovenského Hnutia Obrody, odovzdala pánovi Mikušovi kyticu kvetov, ako prejav našej úcty a vďaky.

Deň 14. marec – Deň slovenskej štátnosti patrí do našich národných dejín a nikomu nedovolíme, aby ho z našich dejín vymazal.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: Písal sa 14. marec 1939: Bolo 12 hodín a 7 minút. Poslanci otvorili novú epochu našich dejín

————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

 

 

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds