Róbert Švec k 14. marcu 1939: Naši predkovia sa rozhodli správne a zodpovedne!

Dňa 14. marca 1939 poslanci Snemu Slovenskej krajiny odhlasovali vznik Slovenského štátu.

K tomuto významnému výročiu v našich dejinách zaujal jasné stanovisko Róbert Švec:

Deň 14. marec sa navždy zapísal do dejín národa slovenského zlatými písmenami. Je to Deň slovenskej štátnosti. Je to deň, kedy vznikol štát, ktorý zachránil Slovákov a dokázal, že si vieme spravovať naše veci a vieme byť dobrými hospodármi vo vlastnom štátnom dome.

Ak dnes niekto spochybňuje dejinnú úlohu Slovenského štátu, ktorý sa po prijatí Ústavy dňa 21. júla 1939 stal oficiálne Slovenskou republikou, nechápe dejinné súvislosti alebo úmyselne zavádza.

Ak by naši predkovia v marci 1939 vajatali a nenabrali odvahu k rozvážnym a zodpovedným činom, Slovensko (lepšie povedané to, čo z neho po Viedenskej arbitráži zostalo) by bolo rozdelené medzi Nemecko, Poľsko a Maďarsko. Ale aj napriek okyptenému územiu a aj napriek kataklizme svetovej vojny, dokázala prvá Slovenská republika, že Slováci vedia vytvárať svojou prácou a šikovnosťou trvalé hodnoty.

My slovenskí vlastenci nadväzujeme na všetko pozitívne z čias, kedy bol Slovák na Slovensku pánom, a z chýb našich predkov sa poučíme, aby sa v budúcnosti už neopakovali.

Deň 14. marec – Deň slovenskej štátnosti patrí do našich národných dejín a nikomu nedovolíme, aby ho z našich dejín vymazal. Za silné a sebavedomé Slovensko!

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Liberáli o nás hovoria, že velebíme prvú Slovenskú republiku. A opäť klamú!

————————

V rozhodujúcich chvíľach sa Jozef Tiso nezľakol a neutiekol prvým lietadlom do Londýna ako Edvard Beneš. Jozef Tiso zostal so svojím národom, čím zabránil rozdeleniu nášho územia medzi Poľsko, Maďarsko a Nemecko. Ďakujeme, pán prezident! Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds