Fotogaléria. Sociálny projekt SHO: Pomáhame už 10. rok. Adresne, rozumne a zodpovedne

Jeden kalendárny rok, to je ako jedna pieseň. Má svoj začiatok a svoj koniec. Plynie, raz pokojnejšie, raz dramatickejšie. Raz je osud jednotlivých dní pekný, šťastný, inokedy smutný a škaredý, že by sme ho odhodili do zabudnutia. Veru, taký bol aj rok 2019 v Slovenskom Hnutí Obrody a jeho projektoch.

Všetko sme však s prehľadom zvládli. Všetko. Od príjemných situácií – narodenie troch dievčat (Lucky, Sofinky a Jasmínky) až po tie menej príjemné, akými boli závistlivé ohováračky a špinenie dobrého mena našej činnosti. A to od „ľudí“, ktorí, pravdepodobne, nikomu nikdy nepodržali ani dvere. Na akú známku, ako sme to zvládli, posúďte sami.

———————-

Jednotlivé reportáže z našich sociálnych aktivít si môžete prečítať a pozrieť TU.

———————-

Kamaráti. Prinášame vám fotogalériu z nášho úspešného sociálneho projektu Staráme sa, ktorý pomáha rodinám na Slovensku už od roku 2011, teda už 10. rok.

Tieto fotky patria všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí nám pomáhajú pomáhať. Spoločne s nimi píšeme úspešný príbeh pomoci, ktorý tu bude aj v roku 2020. Náš projekt má totiž dušu, nás. A kým tu budeme my, tak tu bude aj projekt. Lebo pomáhať treba. Je to prejav ľudskosti.

Tím projektu Staráme sa vám, vážení priatelia, praje krásny rok 2020.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Nehovoríme o problémoch v BA pri kávičke. Ale zodpovedne pomáhame v regiónoch

————————

Súčasťou nášho tímu pravidelnej pomoci je aj Kika s Martinom. Takto pomohli potravinovou pomocou rodine z okresu Nitra.

V našich rodinách zanechávame aj zdravé a sebavedomé vlastenectvo. Osláv Dňa slovenskej štátnosti v Čakajovciach sa zúčastnila aj Erika so synmi z Nového Mesta nad Váhom.

Na východe našej vlasti sme spoločne s našimi sympatizantmi zabezpečili zariadenie detskej izby nábytkom deťom z mesta Strážske.

Začiatkom mája sa nám narodila malá Lucka. Keďže rodičia ešte nestihli zaobstarať pre ňu kočík, lebo prišla na svet skôr, chytili sme sa iniciatívy a vyhlásili sme výzvu na pomoc s kočíkom.

Naša usmievavá Eliška z Leopoldova.

Koncom mája sa nám do projektu narodilo ďalšie požehnanie. Malá Sofinka z Fiľakova.

Chceme, aby z detí v našom projekte vyrástli zodpovední vlastenci, preto sme sa rozhodli aj do rimavskosobotskej rodiny venovať slovenskú vlajku.

S deťmi v našom projekte sa roztrhlo vrece a na svet v Nitre prišla aj malá Jasmínka.

Na jednej z posledných pomocí v rodine z mesta Strážske. Rodina z tohto mesta sa postavila na nohy a pomoc sme mohli presunúť do nových rodín.

Ovocie, zelenina a mliečne výrobky sú pevnou súčasťou každého nákupu.

Pomáhať sme začali aj vo Veľkom Krtíši, kde sme Tiborovi a jeho starkej zo začiatku pomáhali odvozmi do vzdialených zdravotníckych zariadení v Kováčovej a Žiline.

Naša pomoc je vďaka Patrícii zelenšia. Tá nám darovala ekovrecká na balenie chleba či zeleniny.

Katka Boková, naša členka, si deti z projektu Staráme sa veľmi obľúbila. A deti ju.

Organizovali sme aj zbierku na školské potreby pre viac ako 50 detí v našom projekte. Editka z Hlohovca darovala školské tašky, ktoré sme si hneď našli svojich adresátov.

Školskými pomôckami sme potešili aj našich mladých futbalistov zo Zbehov, okres Nitra.

Perá, ceruzky, zošity či školská taška našli svoje miesto aj v rodine od Hnúšte.

Školskú tašku s hokejovým motívom sme podarovali aj mladíkovi s menom Ľudovít, nádejnému hokejistovi z Veľkého Krtíša, ktorého spolu s bratom sama vychováva ich starká Eszter.

Azda najväčšiu radosť zo školských potrieb sme soločne, vážení, spôsobili pri Karinke a Jankovi od Lučenca.

Na nákupy ovocia, zeleniny a pečiva sa snažíme používať ekovrecká od sympatizantky Patrície.

Takýto parádny kočík pre malú Lucku venovala Aneta z Banskej Bystrice.

Katku s Jankom hodili slovenské úrady cez palubu. Rozhodli sme sa konať a vyhlásili sme zbierku na to, aby sme zabezpečili ich bývanie, aby Katka neskončila na ulici a Janka nezobrala sociálka. Podarilo sa vyzbierať niekoľko sto eur. Slováci znovu pomohli.

Mesiac pred Vianocami sme v Rimavskej Sobote odovzdali 2 litre nádeje.

Aj naša Danka je hrdinka.

Krv s nami darovali aj ľudia zvonku. Sme hrdí na to, že motivujeme ľudí pomáhať aj takýmto spôsobom. Na fotke je Lenka z Močenku.

Vďaka nášmu projektu si deti z Rimavskosobotského okresu prvýkrát zahrali aj bowling. Náš tím v zápätí posilnila sympatická Sandra z Rimavskej Soboty.

Deti z okresu Trebišov dlho neskrývali radosť z mikulášskych balíčkov.

Z mikulášskeho balíčka sa tešila aj Viktorka v meste Vráble.

Svätý Mikuláš bol štedrý. Tak, ako aj po minulé roky.

Do vyhlásenej mikulášskej výzvy sa medzi prvými zapojila aj Zuzana z Tisovca, ktorá darovala kopu sladkostí. Tie skončili v mikulášskych balíčkoch.

Aj Eliška sa tešila z mikulášskeho balíčka.

Do rozdávania mikulášskych balíčkov deťom sa v Nitrianskom kraji zapojil aj Róbert Švec. Kravaťák? Ale čo by. Pohodový mladý muž, ktorý si vie vyhrnúť rukávy a pomôcť.

Mikulášsku pomoc vystriedala Vianočná. A začali sme na východe našej domoviny.

Na Vianoce sme okrem obuvi od Jarky odovzdali aj hračky deťom a televízor rodine od Hnúšte.

Do vianočnej výzvy sa zapojila aj kolegyňa Jarka z okresu Nové Zámky, ktorá pod stromček rodinám venovala desiatky párov kvalitnej obuvi.

Cez náš skvelý projekt sme na Vianoce Zuzke, ktorá sama vychováva 6 detí zabezpečili vysávač.

Vianoce sme skrášlili aj v Zbehoch.

Ručná robota od Zuzky z Tisovca. Aj tá si našla svoje miesto v našom projekte nezištnej pomoci.

Aj čisto nové periny z Martina si našli svoje miesto. V Zbehoch pri Nitre.

My sme si urobili Vianoce ešte pred nimi samotnými. Pomáhať iným je dar, ktorý si nikde nekúpite. Musíte s tým začať a tie dobré skutky vás pohltia.

Pred Vianocami sme navštívili aj rodinu vo Veľkom Krtíši.

Pri vianočnom stromčeku vo Fiľakove.

Úsmev Karinky a Janka je náboj pozitívnej energie.

Často sa nás neprajníci a kadejakí pochybovači pýtajú, čo z tohto celého máme. A my im veľmi často radi ukážeme tieto fotky.

Okrem krásnych kresieb, nás od detí poteší práve ich nefalšovaný smiech.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds