Švec k vražde iránskeho generála: USA páchajú teroristické útoky. A NATO ich potichu toleruje

Ministerstvo obrany Spojených štátov potvrdilo, že Solejmáního zabila americká armáda na rozkaz prezidenta Donalda Trumpa. Ten operáciu obhajoval s tým, že Solejmání chystal „veľmi významný útok“, ako aj ďalšie „útoky proti Američanom“.

Rusko a Čína uviedli, že letecký útok USA, pri ktorom prišiel o život iránsky generálmajor Kásem Solejmání, bol porušením Charty OSN. Obe krajiny podniknú spoločné kroky na mierové riešenie konfliktov na Blízkom východe. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a jeho čínsky rezortný partner Wang I sa na spolupráci dohodli v telefonickom rozhovore. Informujú médiá.

„Činnosť NATO je v súčasnosti usmerňovaná hlavne politikou Spojených štátov amerických a slúži takmer výlučne na presadzovanie geopolitických a strategických cieľov USA v Európe, Ázii a Afrike, a to bez ohľadu na záujmy členských štátov aliancie.  Slovenské Hnutie Obrody vníma servilnosť NATO voči agresívnej politike USA ako jednu z hlavných prekážok udržateľnosti mierového stavu v Európe a vo svete. Zotrvávanie Slovenska v NATO je preto za súčasných podmienok neakceptovateľné,“ píše sa vo vyhlásení nášho hnutia, ktoré sme uverejnili 30. mája 2015 a udalosti posledných dní a hodín, v súvislosti so zavraždením iránskeho generála, nám opäť dali za pravdu.

————————

Prečítajte si tiež: USA zabili iránskeho generála, ktorý presvedčil Putina a zachránil Asada

————————

K situácii zaujal stanovisko Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Vražda iránskeho generála, a teraz neriešme, či to bol iránsky, ruský, taliansky alebo akýkoľvek iný generál, riešme podstatu veci, je opäť jasným dôkazom toho, že USA sa  neštítia na dosahovanie svojich cieľov, nielen porušovať medzinárodné právo, ale páchať aj teroristické útoky. Pretože vražda generála cudzieho štátu na rozkaz prezidenta iného štátu je teroristický akt. Predstavitelia USA tvrdia, že zavraždený iránsky generál chystal údajne veľmi významné útoky proti Američanom. Dôkazy zatiaľ však nepredložili. Aj protiprávna invázia do Iraku v roku 2003, bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN, stála na klamstvách o tom, že Saddám Husajn vlastní zbrane hromadného ničenia, o čom svet predstavitelia armády USA vehementne presviedčali, avšak dnes už je jasné, že zo strany USA išlo o klamstvá a žiadne zbrane hromadného ničenia sa v Iraku nikdy nenašli. Mám silný pocit, že to s dôkazmi o chystaných útokoch proti Američanom zo strany zavraždeného iránskeho generála bude rovnaké.

Krv na rukách nevinných obetí, za prípadnú odvetu vo svete a Európe zo strany Iránu, bude mať na rukách súčasný americký prezident a jeho administratíva.

A aj preto si Slovenské Hnutie Obrody nepraje, aby bola Slovenská republika z dlhodobého hľadiska členom NATO a sedela za jedným stolom s klamármi a zločincami na čele s predstaviteľmi USA. Presadíme, aby bola Slovenská republika vojensky neangažovaným štátom.

————————-

Prečítajte si tiež: Predstavujeme vám volebný program SHO: Alternatíva pre Slovensko

————————-

Krv na rukách nevinných obetí, za prípadnú odvetu vo svete a Európe zo strany Iránu, bude mať na rukách súčasný americký prezident a jeho administratíva.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds