K súčasnej diplomatickej kríze: Západ alebo Východ? Kde je miesto Slovenska? Odpovedá Róbert Švec

K udalostiam posledných dní, v súvislosti s vyhosťovaním diplomatov zo Západu na Východ a recipročne z Východu na Západ…

Som Slovák, vlastenec a hrdý občan štátu slovenského. Nebudem šíriť a ani sa prikláňať k žiadnym teóriám, poprípade k propagande, a je jedno či je zo Západu, Východu alebo z inej galaxie.

Veľakrát som aj verejne konštatoval, že naša vlasť nepatrí na Západ a ani na Východ. Slovenky a Slováci od nepamäti žijú na území pod Tatrami a toto je náš životný priestor daný nám od Pána Boha a našich predkov. V dejinách nás ovplyvňovali myšlienky zo Západu, ale aj z Východu. A našou úlohou je inšpirovať sa tým dobrým, čo sa osvedčilo (tradičné hodnoty: rodina normálna, viera…) a poučiť sa z chýb, na ktoré doplácajú niektoré národy a štáty, lebo dopustili, aby sa na ich území aplikovali napríklad zločinecké agendy multi-kulti alebo LGBTI.

Dlhodobou víziou Slovenského Hnutia Obrody je to, aby bola Slovenská republika zvrchovaným a nezávislým štátom v každom ohľade. Ak to chcete čítať ešte jasnejšie, áno, aby bol náš štát mostom medzi Východom a Západom. Mostom, ktorý bude spájať a nie mostom, kvôli ktorému sa budú viesť vojny.

Chceme nažívať s každým v mieri a pokoji. Návštevu, tak ako sa patrí, pohostíme chlebom a soľou, ale ak niekto bude ohrozovať naše národné a štátne záujmy, slovenské bezpečnostné zložky budú musieť nekompromisne zakročiť a narušiteľov slovenského pokoja eliminovať. A bude úplne jedno, či budú votrelci zo Západu, Východu alebo z inej galaxie.

To je naivné, to sa nedá! Nevraveli to náhodou aj štúrovcom, Štefánikovi, Hlinkovi a ďalším velikánom našich dejín? Všetko sa dá. Je to otázka vôle. Tam, kde vôľa nie je, jedinec, národ a štát stagnujú, prispôsobujú sa, chradnú. Ale tam, kde je vôle dostatok, nádherné veci sa dejú. A na túto nádhernú cestu, cestu slovenskú vás pozývam, dámy a páni!

Pretože, slovami Ľudovíta Štúra: Za osud národa zodpovedný je sám národ.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Svetana Angelová: Ľahostajnosť niektorých rodičov voči pokusom na ich deťoch je zarážajúca!

————————-

Slovenské knieža Pribina. Sila. Hrdosť. Odhodlanie. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds