Koronavírus. Akože umelci nariekajú: Nebudeme mať z čoho žiť. SHO: Predajte svoje šperky

Každá kríza nám prináša poznanie o tom, akí vlastne sme ľudia. Veľká väčšina Slovákov dokazuje, že vo svojich srdciach máme miesto pre spolupatričnosť, láskavosť a ľudskosť.

Žiaľ, v tzv. vyšších kruhoch, v našom malom slovenskom šoubiznise sa vždy nájdu krikľúni, komedianti, ktorí nevedia kde je sever. Taká celebritka Zuzana Plačková, bez povolenia, vstúpila na uzavreté oddelenie onkológie, aby chorým deťom odovzdala rúška. Samozrejme všetko zdokumentovala na sociálnej sieti, taká je šľachetná. Mimochodom, k týmto deťom sa nesmú priblížiť ani ich vlastní rodičia, aby ich vážne neohrozili na živote.

Naši herci ako Lasica, Fialová, Kronerová a ďalší, ktorí opľúvajú náš národ a štát teraz naťahujú ruky a žiadajú práve štát o pomoc. Boja sa, že nebudú mať z čoho žiť.

Milí herci a herečky, mám pre vás odkaz. Predajte svoje kožuchy, kabelky, šperky a starožitnosti a určite vyžijete. Chceli ste živiť utečencov ale neuživíte seba?! V prípade, že sa doma nudíte, môžete sadiť stromčeky, prípadne zoberte vrecia a choďte zbierať odpad. Ako my v našom projekte Nebuď sviňa.

Alebo nakúpte ovocie, zeleninu ako my v našom projekte Staráme sa, a nákup odneste seniorom do domovov dôchodcov. Ale najmä nájdite v sebe pokoru a úctu. Voči Slovákom, ktorí bežne vyžijú z 500 – 600 eur mesačne a v týchto týždňoch ostávajú bez príjmu. Rovnako voči všetkým, ktorí sa neprestávajú starať o naše pohodlie, zdravie a životy aj na úkor vlastného bezpečia.

————————

Prečítajte si tiež: Herci si pýtajú pomoc od štátu medzi prvými. Potrebujeme ich však ako posledných

————————

Bežní Slováci nemajú ani pomyslenie, ani čas na bujaré večierky, luxusné dovolenky a drahé handry. Vitajte v našom svete, ktorý je síce plný starostí a myšlienok ako obrátiť každé euro, ale  zároveň je to svet, v ktorom sa tešíme z každej maličkosti.

Na záver mám pre vás všetkých myšlienku od velikána slovenskej divadelnej a filmovej tvorby, otca jednej zmätenej Zuzany, pána Jozefa Kronera: „Roduvernosť sa nerodí v kriku a vo vyhláseniach, ale v tichej pokore a vo vrúcnosti, v schopnosti každého urobiť pre svoj národ, čo je v jeho silách. Takého človeka spoznáte podľa toho, že je skromný a zvyčajne veľa nenahovorí. O to viac koná.“

Autorka článku Katarína Boková je regionálna zástupkyňa SHO pre okres Martin. 

Milí herci a herečky, mám pre vás odkaz. Predajte svoje kožuchy, kabelky, šperky a starožitnosti a určite vyžijete. Chceli ste živiť utečencov, ale neuživíte seba?! Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds