Video. Sociálny netvor Matovič: 13. dôchodok? Asi nie. Podpora umelcom? Tak určite

Matovič naznačil, že jeho vláda tento rok zruší 13. dôchodky. Dôvodom je očakávaný ekonomický prepad v súvislosti so šírením koronavírusu. Informujú médiá.

Na slová predsedu vlády zareagoval Róbert Švec:

Čo všetko sa ešte za koronavírus skryje?! Keď škrtať, tak začnite u tých, ktorých sa to najmenej dotkne, napríklad u poslancov NR SR, verejných činiteľoch, členov vlády, prezidentky a podobne. A nie siahať na peniaze tým, ktorí majú, nie že málo, ale len tak tak prežijú z mesiaca na mesiac. Ale to asi budeme ťažko vysvetľovať podvodníkom a ľuďom, ktorí nemajú sociálne cítenie. SHO vo svojom volebnom programe navrhovalo a stále navrhuje znížiť mzdy poslancov a verejných činiteľov na dvojnásobok priemernej mzdy a trojnásobok u vládnych predstaviteľov a prezidenta.

P.S. Pán premiér, a vy by ste mali ísť príkladom ako prvý. Veď nakradnuté máte požehnane. Vidíte, kamaráti. A to sme, podľa niektorých ľudí, mali byť falošne tolerantní, a dať novej vláde akože 100 dní na to, aby sa ukázala. Stačilo 24 hodín a Matovič ukázal svoju pravú tvár, tvár sociálneho netvora. Opakujem. Nedostanú ani hodinu. Pôjdeme po nich ako po údenom.

A dopĺňame aj aktuálnu informáciu. Následne uverejňujeme aj reakciu Róberta Šveca. 

Zabezpečenie núdzovej podpory pre umelcov je jednou z priorít, ktorej sa bude venovať nová ministerka kultúry Natália Milanová. Reagovala tak na výzvu osobností v audiovízii, ktoré sa na ňu obrátili s prosbou o pomoc pri snahe preklenúť likvidačné obdobie spôsobené šírením koronavírusu.“ Informujú médiá.

Róbert Švec: A tragikomédia pokračuje. Prešli iba 2 dni od menovania novej vlády, a Matovič zvažuje, že zruší 13. dôchodok a nová ministerka kultúry ide prednostne pomáhať akože umelcom, ktorí údajne nemajú z čoho žiť. Veľká časť voličov volila menšie zlo, aby ich hlas neprepadol, a takto to dopadlo. A to prešli od menovania novej vlády, zdôrazňujem, iba 2 dni. Ešte si niekto myslí, že im máme dať 100 dní?

————————–

Prečítajte si tiež: Koronavírus. Akože umelci nariekajú: Nebudeme mať z čoho žiť. SHO: Predajte svoje šperky

————————–

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds