Letná chata SHO a Národný výstup na Kriváň v znamení oddychu a skvelých ľudí

V dňoch 15. až 18. augusta sme navštívili Vysoké Tatry. Súčasťou pobytu v našich veľhorách bola aj Letná chata SHO, ktorej sa zúčastnili členovia, ale aj sympatizanti nášho hnutia spolu so svojimi deťmi.

V piatok 16. augusta sme navštívili aj Poprad a Štrbské pleso a zrelaxovali sme v lone nádhernej slovenskej prírody. Na chate sa varil guláš a najmladší účastníci pobytu sa venovali aj rôznym športovým aktivitám.

V sobotu 17. augusta, spolu so stovkami slovenských vlastencov, sme už po 16-krát vystúpili na Kriváň. Každoročný Národný výstup na Kriváň považujeme za jedno z najkrajších podujatí, ktoré je venované odkazu našich predkov.

S myšlienkou organizovať národné výstupy na Kriváň prišiel slovenský spisovateľ a vydavateľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký. Ten spolu so svojimi šiestimi priateľmi vystúpil na vrchol Kriváňa už 24. septembra 1834. Naplno sa tradícia národných výstupov začala rozvíjať od 16. augusta 1841. V tento deň zdolali Kriváň okrem Gašpara Fejérpataky-Belopotockého aj Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban, Michal Miloslav Hodža, Samo Bohdan Hroboň a ďalší významní slovenskí národovci.

Tohtoročného Národného výstupu na Kriváň sa opäť nezúčastnil ani jeden z predsedov subjektov, ktoré sa hlásia k vlasteneckých a národným hodnotám. Česť vlastencov opäť zachraňoval Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody, ktorý na Kriváň vystupuje pravidelne každý rok, bez prestávky, už od roku 2002. A konštatoval: „Budem v tom aj naďalej pokračovať, pretože za mňa a mojich kolegov v SHO hovoria skutky a nie bezobsažné táranie o Slovensku.“

——————————

Prečítajte si tiež: Kriváň 2018: Pre ľudí s pevnou vôľou niet nemožnosti

—————————— 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds