Matovičovmu odborníkovi by sa páčilo vydierať ľudí, ktorí sa nedajú zaočkovať proti koronavírusu

Infektológ Pavol Jarčuška, pôsobiaci v poradnom tíme premiéra a ako konzultant ministerstva zdravotníctva pri nákupe koronavakcíny, sa zhoduje s názorom, že nezaočkovaní by museli napríklad naďalej nosiť rúška alebo dodržiavať odstupy.

„A to sú len tie menšie nevýhody. Ak trebárs budú chcieť cestovať do zahraničia, budú si musieť sami zaplatiť test na koronavírus. Alebo to môže vyzerať napríklad tak, že futbalový klub nepustí na štadión diváka, ktorý sa nepreukáže potvrdením o očkovaní. Zaočkovanie môže byť aj jednou z podmienok prijatia do zamestnania.“ Informujú médiá.

Na slová infektológa reaguje Róbert Švec:

Moja otázka. Prečo majú byť obmedzovaní na svojich ľudských právach ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať? Veď predsa zaočkovaní ľudia, by mali byť chránení proti koronavírusu, takže zo strany nezaočkovaných by im riziko nákazy nemalo hroziť. A ak by im malo hroziť, tak je potom úplne jedno, či je niekto zaočkovaný alebo nie. A nezaočkovaní sa sami slobodne rozhodnú, a ak sa rozhodnú sa nezaočkovať, musia počítať s možnosťou, že sa nakazia.

————————-

Prečítajte si tiež: Stanovisko Slovenského Hnutia Obrody k povinnému očkovaniu

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds