Noviny Právo Národa: Cestovný ruch náš slovenský. Pavol Poprocký nielen o situácii na Teplom Vrchu

Dámy a páni! Pozeráte sa na vodnú nádrž na Teplom Vrchu, v okrese Rimavská Sobota (obrázok pod článkom). Voda v nej sa považuje za najteplejšiu na Slovensku.

Keďže uprednostňujem dovolenku – oddych na Slovensku, rozhodol som sa, že tam po mnohých rokoch opäť zavítam. Neľutujem, voda bola naozaj teplá a čistá, aj keď aj na tejto priehrade vidno dopady suchého leta.

Okrem toho je zreteľný aj nezáujem zo strany terajších a doterajších vládnych zločincov investovať do rozvoja takýchto miest. Stravovacie a ubytovacie zariadenia, chodníky či vybavenosť (nielen) tejto oddychovej zóny väčšinou zostali bez akýchkoľvek opráv či ďalších významnejších investícií desaťročia. Poviete si, čo s tým má štát?! Je to predsa biznis niekoho iného! Áno, momentálne je to o biznise, o tom, aby miestni podnikatelia využili sezónu a zarobili si na život mimo nej. ALE to je veľmi zlý pohľad na vec, ak máme myslieť na záujmy občana.

Občan totiž v tejto situácii stráca. A stráca, v konečnom dôsledku, (prinajmenšom) dvakrát, pretože stráca aj štát. Prečo? Pretože bez koncepčnej pomoci štátu malým a stredným podnikateľom (aj) v tomto sektore, služby upadajú, oddychové strediská (aj) tohto typu sa stávajú zastaranými a chátrajú, pretože podnikatelia zväčša lavírujú nad tým či to ešte celé má zmysel a či nie je najvyšší čas to celé „zabaliť“, a nie ešte do toho investovať, a sklamaní zákazníci, teda my, rekreanti hľadáme útočisko inde, v tom horšom prípade, v cudzine, kde nechávame naše ťažko zarobené peniaze, ktoré sa mohli točiť v našej slovenskej ekonomike a živiť našich ľudí – Slovákov.

Aj toto sa musí zastaviť, ak nechceme o naše turistické perly, akou bol aj Teplý Vrch, prísť nadobro a aj naďalej plniť vrecká iných-cudzích.

Na začiatok stačí jednoduchý krok zo strany samotných Slovákov: voliť nás, ľudí Slovenského Hnutia Obrody – Slovákov, ktorí žijú reálny život, načúvajú zúfalým výkrikom regiónov o pomoc – a prestať voliť tých, ktorí dopustili dekadenciu, ktorú zažívame. A po našom zvolení sledovať a kontrolovať to, ako sa robí politika v prospech občanov a regiónov, v ktorých sa skrýva obrovský potenciál pre ďalší rozvoj a rozkvet, ktorého využitie nám opäť môže závidieť celý svet.

Som presvedčený, že potom sa aj na Teplý Vrch s hrdosťou (na dnes prázdny stožiar) vráti slovenská vlajka, ktorá tam kedysi viala, pretože slovenská vláda bude konečne pracovať pre Slovákov a všetkých lojálnych občanov!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Poprad. VÝZVA: Pokračujeme v úspešnej propagácii nášho hnutia aj počas jarmokov

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds