Pavol Poprocký: Pomáhajme si navzájom, aj prostredníctvom úspešného projektu Staráme sa

Dámy a páni. Aj takéto myšlienky sa šíria prostredníctvom internetu…  

Pred rokmi sa antropologičky Margaret Meadovej jeden študent opýtal, čo považuje za prvý znak civilizácie v kultúre. Študent očakával, že Meadová bude hovoriť o hákoch na ryby, hlinených hrncoch alebo brúsených kameňoch.

Ale nie. Meadová povedala, že prvým znakom civilizácie v starovekej kultúre bola zlomená a následne zahojená stehenná kosť. Meadová vysvetlila, že ak si v živočíšnej ríši zlomíte nohu, zomriete. Nemôžete utiecť pred nebezpečenstvom, ísť sa napiť k rieke alebo loviť potravu. Ste mäsom pre číhajúce šelmy. Žiadne zviera neprežilo zlomenú nohu dostatočne dlho na to, aby sa kosť zahojila.

Zlomená stehenná kosť, ktorá sa zahojila, je dôkazom toho, že niekto si našiel čas a zostal pri tom, kto spadol, zafixoval mu ranu, odniesol ho do bezpečia a staral sa o neho počas zotavovania. „Pomáhať niekomu inému v ťažkostiach je miesto, kde sa začína civilizácia,“ povedala Meadová.

Najlepšie sa cítime, keď pomáhame iným. Buďme súdržnejší, buďme civilizovanejší.

————————–

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa: Mimoriadna VÝZVA pomoci pre deti, ktoré prišli o svojho otca…

————————–

Mgr. Pavol Poprocký, splnomocnenec SHO pre projekt Staráme sa. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds