Pavol Poprocký: Ruky preč od Slovenskej pošty! Štátny majetok musí zostať v rukách štátu!

Koncom roka 2020 nás médiá informovali o tom, že podľa pochybnej mimovládnej organizácie INNES by mala nastať tretia vlna privatizácie TU. Tá by sa mala týkať zvyškov strategických podnikov, ako je Slovenská pošta, Železničná spoločnosť Slovensko, Cargo Slovakia, bratislavského letisko, SPP, firiem distribujúcich elektrinu, štátnych teplární, Všeobecnej zdravotnej poisťovne i štátnych nemocníc, Kúpeľov Sliač, Slovenskej plavby a prístavov a Verejných prístavov, štátnych lesov a štátnej pôdy aj národnej lotériovej spoločnosť TIPOS.

Jednoducho povedané, mimovládka súčasnej vládnej mafii odporúča, aby sa slovenský štát zriekol svojich zvyšných „dojných kráv“ a predal ich do súkromných rúk. Podľa nich na Slovensku nie sú podniky v štátnych rukách dosť rentabilné, na globálnych trhoch dosť flexibilné, znižujú konkurencieschopnosť iných a ich prítomnosť znižuje výkonnosť celého odvetvia. ALE „experti“ z tejto mimovládky by, predsa, mali vedieť, že všetky tie nedostatky, ktorými sa neustále oháňajú pramenia z nedostatočnej pripravenosti, odbornosti a hlavne z absentujúcej vôle riadiť takéto podniky zodpovedne, transparentne, s dlhodobou koncepciou, ktorá musí byť čo najviac tvarovateľná pre potreby zákazníka.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Gemer potrebuje podporu poľnohospodárstva. A nie novodobé pracovné tábory!

————————

A súčasná vládna mafia si od mimovládky asi dala povedať a na ministerstve dopravy už začali prípravy na predaj Slovenskej pošty, ktorá pod tento rezort spadá. A aby to nebolo až príliš také okaté a nevyvolávalo ešte väčší odpor voči vládnej mafii, zabalili to do celofánu s názvom „modernizácia“. Táto „modernizácia“ má na svojom začiatku priniesť obeť vo forme prepustenia takmer 800 zamestnancov priamo, a asi 1 500 nepriamo (preradením na inú pracovnú pozíciu). Naše zdroje nám pred časom potvrdili, sa na Pošte zavádzajú také „opatrenia“ a „novinky“, ktoré zjavne smerujú ku jej oslabeniu a destabilizácii TU. Potom to už pôjde podľa zabehnutého „záchranného“ scenára, až Poštu „zachráni“ nejaká finančná skupina, prevádzkovateľ podobných alebo rovnakých služieb v zahraničí a výnosy z tohto podniku budú plniť vrecká cudzím…

Za pozornosť stojí aj naozaj „grandiózne“ načasovanie a spustenie tohto procesu! V období, kedy väčšinu Slovákov škrtia politické obmedzenia, na ľudí dolieha chudoba, sa vláda snaží vyťažiť čo najviac z chaosu, ktorý tu sama svojimi alogickými nariadeniami zaviedla. Veď, koho dnes zaujíma, že štát vďaka vládnym diletantom príde o postavenie v poštových službách? Čo tam po 800 a neskôr o tisíckach ľuďoch, ktorí kvôli „modernizácii“ prídu, v týchto zlých časoch, o svoje zamestnanie?! Hlavne, že sa Doležalovo (minister dopravy) hnutie ešte pred rokom vo volebnej kampani dušovalo, ako oni pomáhajú. Áno, vidíme to aj dnes. Ale pomáhajú ľuďom skákať akurát tak do hrobu.

Preto sa pýtam: Kedy Slováci konečne vytriezvejú z krásnych, kvetnatých rečičiek, zložia si ružové okuliare a prestanú stále dookola voliť menšie zlo? Bude to vtedy, keď, napríklad na pošte, dostanú rovnakú službu, ako dnes, za nemecké ceny? „Modernizácia“ má totiž so sebou priniesť aj zdražovanie služieb, čo bude (alebo by malo) prirodzene znamenať pokles využívania takýchto služieb a ďalšie prepúšťanie…

Kiežby som sa vo všetkom mýlil a štátne podniky prešli normálnou modernizáciou, ktorá ich pracovníkov nijako neohrozí a zefektívni poskytované služby zákazníkom. Ale, žiaľ, nemýlim sa. Úroveň lojality alebo skôr nelojality voči nášmu štátu totiž už vláda „slušných“ podvodníkov za necelý rok vládnutia stihla naplno demonštrovať… napríklad aj rečnením Richarda Sulíka, bývalého poradcu „reformátora“ Ivana Mikloša, o tom, aký je štát zlý vlastník. A to nielenže napovedá, ale i priamo hovorí o tom, kam budú smerované naše podniky za ich vlády: do krachu a do predaja cudzím pánom.

Stanovisko Slovenského Hnutia Obrody ku štátnym podnikom si môžete prečítať aj v komentári nášho predsedu, Róberta Šveca TU.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Matovičova vládna tlupa cielene likviduje aj našich poľnohospodárov!

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds