Pavol Poprocký: Gemer potrebuje podporu poľnohospodárstva. A nie novodobé pracovné tábory!

Zníženie obrovskej nezamestnanosti, zlepšenie kvality života, rozvoj regiónu, zastavenie úbytku obyvateľstva spôsobeného migráciou za lepším životom do západnej časti štátu alebo do zahraničia. Takéto, priam ľúbezné slová vypadli z predstaviteľov súčasnej vládnej mafie, v zastúpení Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej, ktorí 20. januára potvrdili, že vláda postaví za približne 10 miliónov eur priemyselný park v Rimavskej Sobote (v rozlohe 65 ha) a pripraví tak podmienky pre naštartovanie nášho regiónu.

Mnohých z nášho regiónu táto správa potešila. Ľudia zo zúfalosti uveria všeličomu a tešia sa, ako malé deti, ale nečudujem sa, veď náš okres sa roky rokúce borí s najvyššou nezamestnanosťou spôsobenou zánikom družstiev, miestnych podnikov (cukrovar, pivovar,…), odlivom mozgov, zničenou cestnou infraštruktúrou, zastaranou železničnou sieťou, mizernou autobusovou dopravou…

Lenže, ruku na srdce! Naozaj si iniciátori myslia, alebo sú len takí naivní a hlúpi, že náš poľnohospodársky región naštartuje nejaký priemyselný park? Naozaj si myslia, že investori sa nahrnú investovať do regiónu s toľkými nedostatkami? Ak aj áno, akí to budú investori? Zo zabehnutej praxe to, s najvyššou pravdepodobnosťou, budú takí, ktorí budú zdierať ľudí za minimálnu mzdu! Taká je bežná prax v hladových dolinách, vážení! A keď si podržbalón Riško zavedie svoj „meganápad“ s názvom regionálne minimálne mzdy, tak Soboťania, symbolicky, môžu premenovať Rimavskú Sobotu na Rumunskú Sobotu, lebo v novopostavených pracovných táboroch nebudú za rumunskú mzdu ťahať „dvanástky“ len cez týždeň, ale „potiahnu“ aj sobotu.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Budúcnosť je v silných slovenských štátnych podnikoch! A nie v ich výpredaji!

————————

Možno si pri čítaní tohto komentára hovoríte, že prečo kritizujem stavbu priemyselného parku. Odpoveď je jednoduchá. Pretože je to nelogický krok, pretože žiadny seriózny investor nebude len tak (pre krásne oči Soboťanov) investovať svoje milióny do regiónu s katastrofálnou cestnou infraštruktúrou. Usadený investor, vychádzajúc z praxe viacerých Slovákov, v takýchto podmienkach len ťažko dá zarobiť slušný plat, a nie žobračenku. To je, ako som už spomenul, bežná prax v hladových dolinách. Zneužívať sociálnu biedu miestneho obyvateľstva a buď ho zdierať za minimálnu mzdu alebo mu za jeho prácu, v porovnaní s rozvinutými regiónmi, zaplatiť oveľa menej. Toto je ten rozvoj?

Po druhé: Tlačiť priemyselnú výrobu do poľnohospodárskeho regiónu, je prinajmenšom diskutabilné. Ale nech sa páči! Nech sú postavené aj novodobé pracovné tábory, ktoré dnes nazývame priemyselnými parkami, ale prioritou každej normálnej vlády musí byť vytváranie pracovných príležitostí s ohľadom na charakter regiónu. Gemer bol odjakživa hlavne  v oblasti Rimavskej Soboty, Tornale, smerom na juh ku hraniciam, poľnohospodárskou oblasťou, preto budeme v budúcnosti, aj vzhľadom na potravinovú sebestačnosť, tlačiť na rozvoj agrosektoru v tomto regióne. To je to, ku čomu má miestne obyvateľstvo nielen bližšie, ale reálne sa cez poľnohospodárstvo dá optimalizovať nezamestnanosť na minimá. Veď, väčšinu tých nezamestnaných tvoria ľudia, z ktorých síce nikdy architekti nebudú, ale vykydať hnoj spod zvierat či obsluhovať poľnohospodárske stroje im problém určite robiť nebude. A plus – bonus: ľudia budú jesť vždy, a to znamená, že pracovné miesto v agrosektore je stabilné, zatiaľ čo zahraničný investor z priemyselného parku sa hocikedy môže so svojou výrobou presunúť do oblasti s lacnejšou pracovnou silou.

Ale na to, aby bolo všetko v poriadku, musíte vy, Soboťania, Gemerčania, Slováci, voliť a podporovať ľudí, ktorí za vás bojovali, bojujú a budú bojovať. Podporovať Slovenské Hnutie Obrody.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

——————————–

Prečítajte si tiež: SHO: Matovičova vládna tlupa cielene likviduje aj našich poľnohospodárov!

——————————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds