Pavol Poprocký: Vážme si a užívajme si prítomnosť našich mám. Ony si totiž prešli všetkým…

Poslanie matky považujem v živote rodín, národov a spoločností za nenahraditeľné a nezastupiteľné.

Na fotografii (pod článkom) môžete vidieť tú moju, mne najdrahšiu osobu na tomto svete. Svojimi nádhernými rukami ma za mojich 28 rokov neraz pohladila, utešila a keď som si zaslúžil, aj vysekala po zadku. Ďakujem jej za všetko, pretože takého, akého ma poznáte, takého zo mňa, do určitej miery, urobila práve ona. A myslím si, že ma „vymodelovala“ dobre a nemusí sa za mňa hanbiť.

A ďakujem jej nielen za to. Ale aj za to, s akou obetou a nasadením, sa ako nevesta, stará o našu starú mamu, ktorú už dlhé roky volá Mama. Je obdivuhodné sledovať, ako si neraz odopiera svoj pokoj, pohodlie, aby sa postarala o ženu, ktorej srdce bilo a stále v jej 92 rokoch života bije pre rodinu.

Pre mňa je moja mama životným vzorom a hoci jej nikdy nevstúpim ani len do päty, budem rád, keď sa aspoň v niečom na ňu budem podobať. Rovnako aj moje dve staré mamy, ktoré ľahký život rozhodne nemali.

Pretože takéto MAMY sú tými skutočnými hrdinkami, vzormi, idolmi… a nie tie plastové vyumelkované bábiky s pochybným životným príbehom.

Milí priatelia, vážte si a užívajte si prítomnosť vašich mám. Ony si totiž prešli všetkým možným kvôli vám.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec ku Dňu matiek: Vaším poslaním, drahé mamy, je nielen zabezpečiť…

————————-

Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds