Pavol Skýpala: Ochránime a zveľadíme naše kultúrne dedičstvo

Na Slovensku máme najvyšší počet hradov a zámkov na obyvateľa na svete. Najobľúbenejšie hrady, ako Bratislavský hrad, Oravský hrad alebo Bojnický zámok, každoročne prilákajú tisíce návštevníkov. Skutočným vrcholom slovenských hradov je nepochybne stredoveký Spišský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie hrady v strednej Európe a bol zaradený do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.  

To je síce pekné, ale pokiaľ ide napríklad o slovenské kaštiele, ktoré predstavujú tiež naše kultúrne dedičstvo, skutočnosť je taká, že veľká časť z nich je v žalostnom stave a niektoré sú už nenávratne preč. Je to dôsledok dlhodobého nezáujmu riešiť túto záležitosť. Preto odkazujem štandardným politikom: Hanba vám!

Ste horší ako bývalí komunistickí pohlavári, ktorí dali vedome naše historické skvosty premeniť na sýpky obilia, či ich nechali inak zdevastovať. Vy, súčasní národní, liberálni, sociálni a neviem akí ešte, sa môžete hanbiť. Nevážite si mozole našich predkov, ktorí tieto skvosty vytvorili. Za 30 rokov ste nedokázali uzákoniť príslušné opatrenia na odvrátenie tohto hrozného stavu. Áno viem, vás zaujíma v prvom rade zisk a mamona.

My v Slovenskom Hnutí Obrody si uvedomujeme, že národ, ktorý si neváži a nectí predkov, nepozná svoju minulosť, taký národ nemá nárok na budúcnosť. Preto pripravujeme komplexné riešenie tejto problematiky a je iba na vás, Slovenky a Slováci, či v najbližších voľbách dáte opäť dôveru štandardným politikom, ale zodpovednosť za vývoj v našom štáte dáte vlastencom, ktorí už 16. rok dokazujú svojou prácou každý deň, že to so Slovenskom myslia úprimne a zodpovedne. Vlastencom zo Slovenského Hnutia Obrody.

Prikladám aj pár fotiek, aby sme si všetci uvedomili, ako tu už 30 rokov gazdujú takzvané štandardné politické strany. Ako donekonečna a s nacvičeným americkým úsmevom na tvárach tárajú o podpore turizmu, národnej hrdosti, pamiatkach, či kultúre.

Hanba vám, štandardní politici!

Autor: Pavol Skýpala

————————–

Prečítajte si tiež: Vysoké Tatry kraľujú v zozname desiatich najlákavejších európskych destinácií

————————–

Kaštieľ v Ožďanoch. Zdroj fotky: Vladimír Hraško

Kaštieľ v Jelšave. Zdroj fotky: internet

Kaštieľ v Radvani. Zdroj fotky: Eduard Gašparovič

Kaštieľ v Slovenskom Pravne. Zdroj fotky: internet

Kaštieľ vo Vlachoch. Zdroj fotky: Eduard Gašparovič

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds