Vysoké Tatry kraľujú v zozname desiatich najlákavejších európskych destinácií

Cestovateľský sprievodca Lonely Planet vyhlásil Vysoké Tatry za najvýznamnejšiu letnú európsku destináciu. Na Lomnickom štíte o tom na tlačovej konferencii informoval Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu, ktorý zároveň zástupcom regiónu symbolicky odovzdal toto ocenenie.

Vysoké Tatry, najvyššie pohorie Karpatského oblúka, kraľujú v zozname desiatich najlákavejších európskych destinácií.

„Na Vysokých Tatrách je niečo mýtické. Návštevníci tohto regiónu budú očarení vznešenou ríšou krivolakých vrchov a majestátnych vodopádov, ako aj vynikajúcou šancou pozorovať medvede hnedé, ktoré už v mnohých častiach Európy vyhynuli,“ skonštatoval Reville.

Reville dodal, že rebríček Best in Europe 2019 predstavuje európske destinácie, ktoré podľa neho stojí za to navštíviť a prináša tipy na výlety za gastronómiou či na miesta, ktoré návštevníci ocenia, keď potrebujú utiecť pred davmi. Za Vysokými Tatrami sa umiestnil napríklad Madrid, arktické pobrežie na Islande či Bari v Taliansku.

Zoznam desiatich najlákavejších európskych destinácií:

1. Vysoké Tatry, Slovensko
2. Madrid, Španielsko
3. Arktické pobrežie, Island
4. Hercegovina, Bosna a Hercegovina
5. Bari, Taliansko
6. Shetlandy, Škótsko
7. Lyon, Francúzsko
8. Lichtenštajnsko
9. Vevey, Švajčiarsko
10. Istria, Chorvátsko

Informujú médiá.

Z našich programových téz vyberáme:

Sme presvedčení, že cestovnému ruchu bude vďaka prírodnému a kultúrnemu potenciálu Slovenska patriť v budúcnosti strategické postavenie v národnom hospodárstve.

Budeme klásť osobitný dôraz na ochranu kultúrneho dedičstva a kultúrnych pamiatok, ich využívanie v cestovnom ruchu a politiku štátu v oblasti propagácie krajiny.

Podporujeme bezodkladné dobudovanie diaľničnej a železničnej siete, ako jednej z nevyhnutných podmienok pre ďalší rozvoj cestovného ruchu. Vlastníkom diaľničnej a železničnej siete musí zostať výhradne Slovenská republika.

Obmedzíme ťažbu a vývoz drevnej hmoty z územia Slovenskej republiky.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds